Фігурантів "меламінового скандалу" засудили до смертної кари

Китайський суд засудив двох фігурантів "меламінового скандалу" до смертної страти. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

До смертної страти засуджені фігуранти китайського "меламінового скандалу" Чжан Юйцзюнь і Ген Цзіпін. Таку ухвалу виніс суд міста Шицзячжуан в провінції Хебей 22 січня.

Чжан Юйцзюня обвинуватили у виробництві і продажу меламіну молочним компаніям, Ген Цзіпіна - у продажу зараженого молока. BBC уточнює, що Чжан Юйцзюнь був визнаний винним в організації нелегальної фабрики на сході Китаю, яка виробила близько 600 тонн підробленого "протєїнового порошку", виготовленого на основі меламіна.

Ще два фігуранти справи одержали довічне ув'язнення. Всього у справі про додавання меламіну в сухі молочні суміші проходить 21 осіб, майже всі фігуранти - члени правління компанії Sanlu, яка і випускала небезпечний продукт.

На початку вересня в Китаї стали відомі факти захворювання малолітніх дітей сечокам'яною хворобою. Причиною захворювання стало вживання продукту, в якій додавався меламін для підвищення змісту білка. В результаті шість малюків загинули, 50 тис. дітей були госпіталізовані, всього постраждало близько 300 тис. дітей.

За даними прокуратури КНР, з 2 серпня по 12 вересня Sanlu продала 904 тонни отруєного молока, заробивши на цьому майже 7 млн. доларів.

Згідно з рішенням суду, фігуранти справ визнані винними в "створенні загрози суспільної безпеки з небезпечною метою" або злочинах, пов'язаних з "виробництвом і реалізацією підробленої або неякісної продукції".

Суд розглядав також справи 17 осіб, викритих у виробництві і продажу меламіну компаніям, що виробляють молочну продукцію.

За декілька годин до початку судового засідання, у будівлі суду почали збиратися люди. У Китаї історія з меламіном сприймається населенням особливо гостро. Вперше неякісна китайська продукція поставила під загрозу життя сотень тисяч дітей. В зв'язку з цим населення відкрито закликало власті до відповідальності і вимагало вищих вироків для винних. 


Читайте також:

У Китаї молоком отруїлися 13 тисяч дітей

В Ірані повісили 5 злочинців

Віце-мера Пекіна розстріляють через хабарі

ВідеоФігурантів "меламінового скандалу" засудили до смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: