Філіппіни потерпають від потужного тайфуну: евакуйовано близько мільйона людей

Дата публікації
Перегляди
732
Філіппіни потерпають від потужного тайфуну: евакуйовано близько мільйона людей

Швидкість вітру досягла 225 кілометрів на годину. 

Влада Філіппін евакуювала близько мільйона людей через наближення потужного тайфуна "Гоні".

Про це повідомляє Associated Press.

Заданими синоптиків, тайфун досянув берегового острова Катандуанес. Наразі від нього потерпає один із найбільш густонаселених філіппінських островів - Лусон, на якому розташована столиця Маніла. Швидкість вітру досягла 225 кілометрів на годину. 

Місцевих мешканців попередиди про паводки, адже сильні дощі триватимуть щонайменше 12 годин. Крім того, у регіоні буде сильний вітер. Шторм переміщується на захід із швидкістю 25 км/год.

Побоюючись сильних наслідків негоди, влада вирішила розпочати евакуацію населення. Синоптики прогнозують масштабні повені, зсуви ґрунту та потежні пориви вітру.

"Евакуювати людей наразі важче через коронавірус", - наголосив регіональний представник громадянської оборони Бікола Алексис Наз.

Associated Press

Слід зауважити, що "Гоні" - найпотужніший шторм, що налетів наФіліппіни, після тайфуна Хайяна в 2013 році. Тоді жертвами стихії стали понад шість тисяч людей.

Як повідомлялося, через найсильніший тайфун за 20 років у В'єтнамі 26 рибалок зникли безвісти, коли стихія розтрощила їхні човни. Їх шукають рятувальники, але поки що безуспішно. Негода завдала сильних руйнувань, на кадрах з в'єтнамських міст помітно викорчувані з корінням дерева і потрощені будівлі. Влада евакуювала сотні тисяч громадян, а тим, хто не виїхав, радить перечекати стихію, не виходячи з будинків. У В'єтнамі не працюють школи, офіси й фабрики, призупинено роботу залізниці та скасовано дві сотні авіарейсів. 

У В'єтнамі найсильніший за 20 років шторм наробив лиха

У В'єтнамі найсильніший за 20 років шторм наробив лиха