Філіппінці не хочуть залишати схили вулкана, до них посилають клоунів

Влада Філіппін вже не знає, як евакуювати мешканців поселень на схилах вулкана Майон. Щоб виманити їх з будинків посилають агітбригади.

Філіппінці відмовляються залишати свої будинки на схилах вулкана Майон, який активізувався.


Для того, щоб виманити їх з осель, до них посилають клоунів.
В районі вулкана оголошена вже четверта ступінь тривоги з п'яти можливих.

За даними фахівців, потужне виверження вулкану можливо вже в найближчі години.

Як заявив губенатор філіппінській провінції Албай, де розташований Майон, Джой Сальседа, влада вживе всіх заходів, щоб вилучити із зони лиха громадян. Для цього передбачені, крім безкоштовних продуктів, виступи зірок естради та клоунів. Не виключено застосування фізичної сили.

Раніше повідомлялося, що вулкан Майон на Філіппінах, що почав вивергатися на минулому тижні, викинув трикілометровим мова лави. За добу там було зареєстровано близько 250 вулканічних землетрусів. Попіл піднімався на висоту близько кілометра.

За даними Філіппінського інституту вулканології і сейсмології, в кратері Майона утворилися два куполи з застигають лави, що говорить про наростання тиску в жерлі вулкана. Обвалення цих куполів може призвести до того, що по схилах гори потечуть розпечені потоки. Наслідки цього можуть бути катастрофічними, попереджають філіппінські вулканологи.

Близько 50 тисяч людей, що проживають біля підніжжя вулкану Майон на південно-сході філіппінського острова Лусон, були змушені покинути свої будинки у зв'язку із загрозою виверження. Евакуація почалася, коли з жерла вулкана почала вивергатися лава, дим і попіл.

Влада заявляє, що вимушеним переселенцям, можливо, доведеться провести три-чотири місяці в тимчасових таборах, оскільки, як вважають фахівці, Майон готується до сильного виверження.

У радіусі восьми кілометрів навколо вулкана на добу введена комендантська година, щоб перешкодити поверненню фермерів до своїх домівок. Однак, незважаючи на постійну загрозу і примусове переселення, філіппінці продовжують повертатися на схили вулкана, тому що його попіл є цінним добривом для сільськогосподарських культур, які вирощують філіппінські селяни.

Відзначимо, розташований на острові Лусон вулкан Майон є найбільш активним на Філіппінах. З 1616 він вивергався близько 50 разів, в 1814 році під шаром вулканічного бруду був похований ціле місто. Тоді загинуло понад 1 тисячі 200 людей. Виверження в 1993 році забрало 79 життів.

Філіппіни входять в так зване тихоокеанське "вогняне кільце", де знаходиться майже 90% вулканів планети.

Читайте також:

Виверження вулкану на Філіппінах

На Філіппінах через виверження вулкану евакуювали тисячі людей

Зсуви ґрунту на Філіппінах поховали під собою 90 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: