Фільм матерів Беслана

Комітет "Матери Беслана" презентував документальний фільм, що містить звернення до президента Путіна з вимогою розкрити трагедію.

Третій рік поспіль школи Беслана відчинили свої двері на п'ять днів пізніше, ніж по всій Росії. День знань 1 вересня став для Беслана першим із трьох днів трауру пам'яті загиблих в теракті 2004 року. 

Перший навчальний день у кожній з восьми шкіл міста починався 5 вересня з лінійки, на якій згадували про першу бесланську школу, що на неї яку три роки тому напали терористи, повідомляє агенція "РИА Новости".

У правоохоронних органах повідомили, що до моменту відкриття всі школи обстежували кінологи з собаками.

За офіційними даними Генпрокуратури РФ, в результаті теракту в школі номер один Беслана 1-3 вересня 2004 року загинули й пізніше померли від поранень 334 особи, зокрема 317 заручників, 186 з яких - діти.

За даними слідства, в школі терористи утримували 1128 заручників. Загалом у справі про напад бойовиків на школу в Беслані потерпілими визнано 1315 чоловік.

А ввечері 2 вересня в Палаці культури Беслана було показано фільм, який містить звернення голови комітету "Матери Беслана" Сусанни Дудієвої до президента Володимира Путіна з проханням провести об'єктивне розслідування трагедії в Беслані, виявити й покарати всіх винних. "Ми зробили відеозвернення до президента країни, яке буде спрямовано до його адміністрації найближчого дня. У цьому фільмі зібрано підбірку деяких, на наш погляд, найпоказовіших епізодів судових процесів, які пройшли в бесланській справі", - пояснила представниця комітету Аннета Гадієва. За її словами, ці дані свідчать про те, що ряд посадовців також повинен нести відповідальність за те, що відбулося в Беслані. "У цьому фільмі видно, наскільки суперечливі й неспроможні ці показання", - сказала Аннета Гадієва.

Як відомо, 3 вересня 2004 року відбулася трагедія: криваво закінчилася триденна драма з захопленням заручників у Беслані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: