Фінальну зборку "Русланів" запропонували перенести в США

Після пропозиції з боку Росії до США спільно виробляти військово-транспортні літаки Ан-124, уряд Штатів звернувся до компанії Boeing, з якою наразі ведуться переговори.

Фінальна зборка важкого літака Ан-124 "Руслан" для американського ринку може бути організована в США. Переговори про це веде Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК).

Раніше віце-прем'єр уряду Росії Сергій Іванов, нагадаємо, заявив, що Росія запропонувала США спільно виробляти військово-транспортні літаки Ан-124. Пропозиція російської влади про спільну участь у проекті Ан-124 зараз обговорює з Boeing уряд США. Остаточне рішення американці ще не прийняли.

За словами президента ОАК Олексія Федорова, Росія запропонувала США проводити фінальну збірку Ан-124 для іноземних замовників на одному із заводів Boeing. "Ми знаємо американські правила, відповідно до яких 50-відсоткова частка робіт повинна вестися в США", - відзначив топ-менеджер.

Джерела відзначають, що ідея російської влади запропонувати США взяти участь у проекті Ан-124 викликала "різке неприйняття" в українських партнерів ОАК, яким належить конструкторська документація Ан-124. У прес-службі українського ДП "Антонов" заявили, що дане питання з українською стороною не обговорювалося.

Ан-124 є найбільшим у світі серійним транспортним літаком, здатним розвивати швидкість до 865 кілометрів на годину. Літак виготовляли з 1982 року в Києві і з 1984 року - на авіазаводі в Ульяновську. Однак на початку 2000-х років виробництво було припинено в зв'язку з тим, що літаки визнали безперспективними.

У 2009 році президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив уряду включити закупівлю 20 Ан-124 до держпрограми озброєнь до 2020 року. У грудні минулого року Олексій Федоров заявив, що відновлення будівництва Ан-124 "Руслан" обійдеться Росії в 17 мільярдів рублів.

Читайте також:

У новому літаку Януковича виявили близько тридцяти неполадок

Росія відправила надзвукові бомбардувальники в унікальний політ

Американський пілот зняв на відео аварію власного літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: