Фіндопомога і санкції проти Росії. Що Дуда обговорюватиме з Порошенком

Польський президент вперше офіційно відвідає Україну.

У понеділок, 14 грудня, президент Польщі Анджей Дуда вперше відвідає Україну з офіційним візитом.

Під час перебування в Києві польський лідер зустрінеться з президентом Петром Порошенком, з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком та спікером Верховної Ради Володимиром Гройсманом.

Як повідомляє Радіо Свобода із посиланням на керівника прес-служби президента Польщі Марека Магеровського, Дуда планує обговорити з Порошенком ситуацію на Донбасі та польську фінансову допомогу.

"План очевидний – президенти розмовлятимуть про ситуацію у Східній Україні – в Луганській і Донецькій областях, про те, наскільки виконуються Мінські домовленості. Президент Дуда висловить свою підтримку президентові Порошенкові та його старанням забезпечити мир у Східній Україні", - зазначив Магеровський.

За його словами, офіційна Варшава розуміє, наскільки погано конфлікт на Донбасі впливає на економічну ситуацію української держави, тому Польща готова запропонувати допомогу.

"Президент Дуда розмовлятиме про конкретну допомогу, яку Польща готова надати Україні, українському урядові, чи то у формі фінансової допомоги, чи то у формі гуманітарної допомоги. Але це вже деталі, які обговорюватимуться на місці", – наголосив Магеровський.

Окрім того, Дуда планує зробити заяви щодо подовження санкцій проти Росії, які виходять 31 грудня. Магеровський повідомив, що про збереження обмежувальних заходів щодо РФ через порушення Мінських домовленостей польський президент розмовляв із прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Камероном. Керівник прес-служби глави Польщі зауважив, що Дуда в Києві "точно робитиме на цьому наголос".

Нагадаємо, що в листопаді, під час зустрічі з главою українського МЗС, президент Польщі Анджей Дуда заявив про зацікавленість у продовжені діалогу з Україною з усіх питань, що становлять взаємний інтерес і які є ключовими для європейської безпеки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: