Фірми "кухаря Путіна" намагаються отримати доступ до видобутку золота та урану в ЦАР - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіянам доводиться домовлятися навіть із місцевими бойовиками.

Російські компанії активно шукають можливість розробляти родовища корисних копалин на території Центральноафриканської республіки.

Як пише видання The Bell, йдеться про золоторудну шахту в околицях Ндассима на півдні країни. До цього родовища виявляють активний інтерес структури російського бізнесмена Євгена Пригожина.

Саме до цього регіону прямували вбиті російські журналісти Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко.

У середині липня видання Africa Intelligence повідомило, що про розробку родовища, де перед нападом повстанців працювала канадська фірма, з урядом ЦАР домовилася Росія. Умовою початку робіт на копальні було наведення ладу.

Втім місцеві ЗМІ зазначають, що росіяни цікавляться багатьма родовищами. За словами редактора африканського видання CNC Алена Нзило, іноді росіяни домовляються безпосередньо з бойовиками. У той самий час, африканські та французькі ЗМІ стверджують, що бізнесменів із Росії цікавлять золото, алмази, уран і нафта.

Якщо вірити французькому тижневику L’Obs, в жовтні 2017 року в ЦАР почали роботу гірничодобувна компанія Lobaye Invest та охоронна компанія Sewa Security Service. Саме за цими фірмами стоїть Євген Пригожин.

Директором Lobaye Invest нібито є Євген Ходотов. Він же працював керівником компанії "М-Фінанс", яка пов'язана з видобуванням дорогоцінних каменів. У листопаді минулого року ця компанія в присутності прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва і президента Судану Омара Башира підписала угоду про отримання в концесію декількох ділянок для розвідки і видобутку золота у цій країні. В Судан, вже багато років охоплений громадянською війною, як писали ЗМІ, вирушили бійці російських приватних військових компаній – в тому числі ПВК "Вагнера", яку також пов'язують із Пригожиним.

При цьому відносини на вищому державному рівні вибудовують президенти. 7 жовтня 2017 року, в день народження Володимира Путіна, президент ЦАР Фостен-Арканж Туадер був у Росії. Офіційна зустріч двох лідерів відбулася в червні 2018 року, коли лідер ЦАР став одним із небагатьох гостей Санкт-Петербурзького економічного форуму.

У березні МЗС Росії офіційно повідомило, що для "зміцнення національних силових структур в ЦАР" Росія направила в цю країну п'ятеро військових і 170 громадських інструкторів, а також партію стрілецької зброї – все це на прохання Туадери і за згодою комітету Ради безпеки ООН. У цьому ж повідомленні йшлося про те, що в 2018 році на території ЦАР "розпочалася реалізація пошукових гірничорудних концесій". Розвиток цих проектів повинен сприяти стабілізації економічної ситуації в ЦАР і стати основою для залучення в країну нових інвестицій, повідомляв МЗС РФ.

Раніше центральноафриканске видання Palmares Centrafrique з посиланням на свої джерела повідомило, що трьох російських журналістів викрали і допитали перед вбивством.

Нагадаємо, 31 липня в ЦАР миротворці знайшли тіла трьох убитих російських журналістів - Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва. Вони планували відвідати базу на території маєтку Беренго, де, за даними ЗМІ, можуть перебувати найманці ПВК "Вагнер". В цілому ж в країні вони знімали документальний фільм про російських найманців.

Журналісти прилетіли до столиці ЦАР Бангі у суботу, 28 липня. Наступного дня знімальна група поїхала на базу Беренго, але журналістів туди не пустили, зажадавши від них акредитацію від Міноборони ЦАР. На базі переписали дані росіян і сказали, що акредитації можуть дати через п'ять днів. 

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції