Fitch: газова суперечка не вплине на рейтинги "Газпрому"

Fitch Ratings заявило, що суперечка між " Газпромом" і "Укртрансгазом" не вплине на рейтинги першого.

Сьогодні агентство Fitch Ratings заявило, що поточна суперечка між " Газпромом" і "Укртрансгазом" щодо умов транзиту російського газу через Україну європейським споживачам не вплине безпосередньої на рейтинги облігацій, випущених Gazprom International S.A. (" Емітент"), повідомляє прес-служба агентства.

Наступний платіж по облігаціях у розмірі 103 млн дол. припадає на лютий. Емітент має на своєму рахунку грошові кошти, рівні даній сумі, що, на думку Fitch, зрештою забезпечить своєчасну виплату. Даний момент також пояснює, чому зараз немає безпосередньої дії на облігації в результаті короткострокового припинення постачань газу.

В той же час у разі тривалої перерви або регулярних короткочасних перебоїв в постачаннях газу це може надати негативну дію на облігації, випущені Gazprom International S.A. Контрактами на постачання газу зазвичай передбачається право припинення дії контракту у разі нездатності однієї, що продовжується, із сторін виконувати свої зобов'язання. Тоді як події, що знаходяться поза контролем "Газпрому", можуть бути класифіковані як форс-мажорні обставини, що не дозволить переглянути умови або припинити дію договору, деякі договори використовують вужче визначення форс-мажорних обставин.

Якщо обставини не будуть визнані форс-мажорними, імпортери газу матимуть право на отримання компенсації, яка передбачається у формі знижок по майбутніх постачаннях. Такі знижки привели б до скорочення майбутніх надходжень і, як наслідок, до розмивання заставного забезпечення по емісії.

Крім такого потенційного і на даний момент маловірогідної дії, вже очікується зниження цін на газ відносно 2008 р., що зумовить скорочення грошового потоку, що знаходився на рекордних рівнях протягом минулого року.

Російський "Газпром" пустив газ до Європи, але у такій кількості, що українська газова система не змогла його перекачати до Європи.

Президент Ющенко назвав дії Москви технічно неможливими і провокативними, кінцева мета яких заволодіти українською ГТС.

Росіяни у свою чергу закликали перевірити чи спроможна Україна взагалі транспортувати газ в Європу.

Читайте також:
"Газпром" вимагає від України доставити газ до Європи негайно
Європа буде без газу ще три дні
Мєдвєдєв турбується про кишені "близьких йому українців"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: