При атаці "Флотилії свободи" було застосовано загадкову зброю

Турецькі експерти не змогли назвати тип зброї, з якого був убитий один із турецьких бойовиків, так як раніше не зустрічали подібних боєприпасів.

Експерти, які обстежували тіла дев'яти турецьких бойовиків, загиблих при атаці "Флотилії свободи", зробили цікаві висновки. Щонайменше один з цих бойовиків був знищений із застосуванням боєприпасів, невідомих турецьким експертам.

Висновок передали інформаційним агентствам у вівторок адвокати сімей загиблих бойовиків. Експертизу проводив державний Судовий інститут Туреччини.

Зазначається, що в черепі 61-річного Ібрагіма Білджена був виявлений мініатюрний контейнер з дробом (можливо, пиж-контейнер). Ймовірно, контейнер потрапив в череп через очний отвір, докладних роз'яснень на цю тему немає. Турецьким експертам важко назвати тип зброї, з якого був убитий дана людина, так як раніше не зустрічали подібних боєприпасів. Крім того, на тілі Білджена були виявлені сліди ще трьох кульових поранень.

Слід зазначити, що морський спецназ "Шаетет 13", що діяв 31 травня на борту Mavi Marmara, не використовує зброю з дробовими зарядами. Один з учасників операції розповідав, що він бачив, як на борту хтось з бойовиків стріляв з мисливської рушниці по ізраїльським військовим. Однозначні висновки за документами турецьких адвокатів зробити не можна.

Мисливська рушниця на борту судна після закінчення зіткнення виявлено не було. На думку військових, бойовики скинули вогнепальну зброю у море.

Експерти відзначають, що лише двоє з дев'яти жертв цього зіткнення були вбиті одним пострілом, при цьому п'ятеро померли від кульових поранень у голову. Всього на тілах дев'яти убитих турків були знайдені сліди 31 кульового поранення. Відзначається також, що тіла перед передачею турецькій владі були обмиті, по одягу теж неможливо було встановити, з якої відстані стріляли по цих людях. Крім того, стверджується, що більшість пострілів були зроблені зверху.

Наймолодший з убитих 19-річний Фуркало Доган отримав п'ять кульових поранень (про що повідомлялося раніше), причому одна куля була випущена з близької відстані в обличчя, ще одна - в потилицю. Інших свідчень "контрольних пострілів в голову" експерти на тілах убитих не виявили.

Шість куль отримав 39-річний Алі Хайдар Бенджі. 43-річний Фахрі Ялдіз був убитий п'ятьма кулями. Редактор видань фонду IHH 38-річний Джевдет Кілічлар був убитий одним пострілом: куля увійшла в голову точно між бровами. Член збірної Туреччини з таеквондо Четін Топчуогли також був убитий однією кулею: вона увійшла в потиличну частину його черепа і вийшла в районі ключиці.

За словами одного з турецьких адвокатів Ясина Діврака, висновки експертизи свідчать, що ізраїльські військові "вбивали, а не прагнули здолати активістів", які знаходилися на борту судна.

Як відзначає ізраїльський новинний сайт, турецький юрист не взяв до уваги, що ізраїльським військовим протистояв противник, який багаторазово перевершував спецназівців за чисельністю.

Стверджувалося також, що нібито кілька пасажирів пропали безвісті, а ізраїльські військові скидали трупи за борт. Але ця інформація не підтвердилася.

Ізраїль проводить два самостійних розслідування інциденту на борту Mavi Marmara.

Читайте також:

Ізраїль оголосив про готовність воювати з Ліваном

Сирія: Ізраїль поставив Близький Схід на порозі війни

Ізраїль проведе розслідування інциденту із "Флотилією свободи"

ВідеоПри атаці військ Ізраїлю на гуманітарний караван загинули 19 осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: