Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Фоли" Росії: в Європарламенті  підготували інтерактивну карту, де замість стадіонів заґратовані політв’язні

Любителям футболу, які збираються на ЧС-2018 до Росії, демонструють порушення прав людини в цій країні

В Європарламенті представили до ЧС-2018 карту Росії інтерактивну карту з місцями утримання політичних в'язнів. Цю ініціативу представила в Брюсселі в середу, 6 червня, євродепутат від Німеччини Ребекка Хармс.

За її словами, мета акції - напередодні чемпіонату світу з футболу звернути увагу уболівальників на порушення прав людини в Росії.

"Я сподіваюся, що ми не станемо політичною силою, яка псує життя фанатам. Сподіваюся, що ми зможемо спонукати уболівальників показати більше відповідальності, якщо ФІФА прийняла невірне рішення про місце проведення чемпіонату" - пояснила Хармс.

інтерактивну карта Росії

Ребекка Хармс вважає, що чемпіонат "може бути сприятливим моментом, щоб надати людям, які люблять футбол, більш глибоке розуміння того, чим сьогодні є Росія. Відповідно на окремій сторінці на сайті "зелених" створили дві карти Росії. На одній з них зображені стадіони, де будуть відбуватись матчі світової першості. А якщо перевести перемикач з положення "чесна гра" в "порушення правил", то на карті замість стадіонів з’являються місця позбавлення волі, в яких утримують політичних в'язнів.

інтерактивну карта Росії з політв'язнями

Також зі сторінки можна перейти до списку 158 політв'язнів, з яких понад 60 - громадяни України. Список склав правозахисний центр Меморіал. Серед цих в'язнів - український режисер Олег Сенцов, який три тижні тому оголосив голодування, і глава чеченського офісу Меморіалу ОЮБ Тітіев.

"Цей список далекий від того, щоб бути повним. Він містить тільки тих осіб і ті справи, щодо яких ми змогли зібрати і проаналізувати інформацію, достатню для переконливого висновку про політичну мотивацію і незаконний характер їх кримінального переслідування", - пояснили в організації.

На цій же сторінці кожен бажаючий може підтримати петицію, що закликає представників Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) торкнутися теми політв'язнів в Росії під час їхніх контактів з російськими чиновниками і особисто президентом РФ Володимиром Путіним.

Залиште свій коментар

Вибір редакції