Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українські кінематографісти успішно взяли участь у найвідомішому кінофестивалі світу.

Так, конкурсну програму Канн "Особливий погляд" відкрив фільм українського режисера Сергія Лозниці "Донбас", за підсумками конкурсу стрічку відзначили призом за кращу режисуру. Другий фільм з українською участю режисера Бенедикта Ерлінгссона "Жінка на війні" консорціумом письменників і композиторів нагородив за кращу музику. Обидві кінострічки створені за підтримки Держкіно України.

А 15 травня 2018 року Фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" і Monegasque Association Helping Hand разом з Держкіно України третій рік поспіль на Каннському кінофестивалі провели бізнес-ланч для професіоналів кіноіндустрії "Meet Ukrainian Producers!".

"Завдяки подібним зустрічам, які ми робимо в Каннах вже третій рік поспіль, українські кінопроекти можуть заручитися підтримкою іноземних продюсерів. Такий формат зустрічей мені найбільше до вподоби, адже він працює і головне, допомагає нашим кінематографістам знайти зарубіжних партнерів. Ось уже більше шести років ми влаштовуємо різні івенти на світових кінофестивалях задля просування вітчизняного кінематографа за кордоном. І ця робота дає свій результат - завдяки нашим талановитим режисерам, українські фільми представлені на кожному великому міжнародному кінофестивалі", - підкреслив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

На думку, голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, бізнес-ланчі в Каннах "Мeet Ukrainian Producers", які традиційно проходять за підтримки Фонду Ігоря Янковського, вже стали інструментом побудови ділових контактів між українською та європейською кіноіндустрією, важливою частиною українського бізнесу.

Під час бізнес-ланчу увазі іноземних продюсерів було представлено дев'ять українських фільмів, що знаходяться на різній стадії виробництва: "Антон" (продюсер Андрій Суярко), "Атлантида" (продюсер Володимир Яценко), "Крути 1918" (продюсер Артем Колюбаєв), "Передчуття" (продюсери Артем Колюбаєв і Андрій Єрмак), "Спадок брехні" (продюсер Алла Бєлая), "Стасис" (продюсер Наталія Лібет), "В зениті" (продюсер Наталія Лібет), "Секс і нічого особистого" (режисер Ольга Ряшина), "Гравець з часом" (режисер Олександр Недбаєв і продюсер Павло Сушко). Кожна презентація супроводжувалася оплесками гостей бізнес-ланчу.

"Я вірю, що українське кіно може відродитися і продемонструвати чудові результати. Зокрема, завдяки зусиллям меценатів і держави, яка ініціює створення фондів. Я приїжджаю сюди шукати продюсерів, з якими ми зможемо співпрацювати. Сьогодні мені сподобалися презентації двох фільмів - Валентина Васяновича та Зази Буадзе, який я вже продюсую", - зазначив продюсер, режисер і кінодраматург Даріуш Яблонський.

Бізнес-ланч у Каннах "Meet Ukrainian Producers!", ініційований Фондом Ігоря Янковського в 2016 році став традиційним місцем неформальних зустрічей і нових знайомств для кінематографістів усього світу. Благодійний Фонд Ігоря Янковського систематично допомагає молодим режисерам представляти своє кіно на найбільших міжнародних кінофестивалях.

Олег Горбатенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції