Forbes назвав найбагатшу людину Китаю

Журнал Forbes склав рейтинг найбагатших китайців, який очолив голова итайського інтернет-гіганта Baidu.

Глава китайського інтернет-гіганта Baidu Робін Лі (Robin Li) став найбагатшою людиною Піднебесної, китайська версія журналу Forbes оцінила його статок в 9,4 мільярдів доларів.

Згідно зі списком найбагатших китайців за станом на 2011 рік, Робін Лі посів п'яте місце в списку найбагатших етнічних китайців. Його обійшли бізнесмени зі спеціального адміністративного району Сянган (Гонконг) і Малайзії. Разом з тим, генеральний директор головної китайської пошукової інтернет-системи став найбагатшою людиною на материковій частині КНР. Стан 42-річного підприємця, китайське ім'я якого звучить як Лі Яньхун (Li Yanhong), оцінюється в 9,4 мільярдів доларів. У світовому рейтингу Forbes глава Baidu займає 95-е місце.

Другим за розміром статком (8 мільярдів доларів) на материку володіє бізнесмен Лян Веньгень (Liang Wengen), глава компанії Sany Group. Трійку багатіїв материкового Китаю замикає засновник компанії з виробництва бакалійних товарів Wahaha Цзун Цінхоу (Zong Qinghou), якому належать 5,9 мільярдів доларів. Учасники "почесної трійки" займають сьоме і 12-е місця у списку найбагатших етнічних китайців і далеко відстають від сотні найбагатших людей планети.

За даними видання, склад трійки найбагатших людей материкового Китаю в 2011 році не зазнав змін, якщо не вважати внутрішні перестановки в ній. У 2010 році в ній лідирував король китайських прохолодних напоїв Цзун Цінхоу, статок якого тоді становив близько 7,9 мільярда доларів. Власник Baidu був другим з 7,2 мільярда доларів.

Роберт Лі заснував компанію Baidu в 2000 році. На китайському ринку він успішно застосував власні технології створення пошукових алгоритмів і складання рейтингів отриманих результатів. Комп'ютерник довгий час працював у США, де отримав патент на свій винахід, який став згодом основою його китайського бізнесу.

Сьогодні Baidu впевнено займає лідируючу позицію на ринку пошукових систем в Китаї, їй належить близько 70% ринку.

На базі Baidu створені десятки пошукових механізмів, що дозволяють оперувати з текстовою, відео-і аудіоінформацією. Між тим, компанію регулярно звинувачують у порушенні авторських прав і публікації та розповсюдженні піратських копій.

За даними на кінець 2010 року в КНР налічувалося 475 мільйонів інтернет-користувачів.

Нагадаємо, число доларових мільйонерів у Китаї перевищила 960 тисяч осіб і наближається до мільйона. Порядку 20% мільйонерів зробили стан на іграх з цінами на нерухомість.

Про це повідомляють китайські ЗМІ з посиланням на дані дослідницької організації Hurun Research Institute, згідно з даними якої на кожні 1400 людей в Китаї, де проживають понад 1,3 мільярда людей, доводиться по одному доларового мільйонеру.

Читайте також:

Кількість мільярдерів у Росії за рік збільшилася майже вдвічі

Forbes оприлюднив список 100 найбагатших українців

Forbes склав рейтинг найбагатших холостяків світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: