Фотограф AP виявився бойовиком

Пентагон має докази причетності фотографа Associated Press Біляля Хуссейна Заїдона до іракських бойовиків.

Бойовики в Хайфі
Біляля Хуссейна, автора цього фото, США звинувачують у співпраці з бойовиками. (Фото: www.powerlineblog.com)
Пентагон має в своєму розпорядженні неспростовні докази причетності фотографа Associated Press Біляля Хуссейна Заїдона до бойовиків, що діють на території Іраку, повідомив журналістам представник Пентагону Джеф Моррел.

Хуссейна, іракця, що мешкав у провінції Анбар у місті Рамаді, було затримано ще в квітні 2006 року, коли в його будинку знайшли частини вибухових пристроїв і пропагандистські матеріали бойовиків. Американські військовики попросили Хуссейна використовувати його будинок як наглядовий пункт - тоді й було зроблено знахідки.

Причину затримки з початком судового процесу над фотографом Моррел пояснив тим, що "з’явилися додаткові докази, які вказують на те, що фотограф був відповідальний за медійні операції та проникнув до Associated Press".

За словами Моррела, Хуссейна підозрювали в зв'язках з бойовиками ще до затримання, оскільки фотограф підозріло часто опинявся на місці терактів або нападів терористів одним із перших. Складалося враження, що він був наперед обізнаний про час і місце теракту.

Одна з фотографій Хуссейна 2005 року була удостоєна Пулітцеровської премії в номінації новин.

Голова агенції Associated Press Том Керлі заявив, що в агенції є всі підстави вважати, що права Хуссейна "ігноруються й навіть порушуються", і закликав США сприяти в визволенні фотографа. Найближчим часом у Центральному суді Іраку повинні пройти слухання, на яких буде визначено, чи існує достатньо підстав для продовження процесу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: