Франція допоможе Росії створювати безпілотники

Франція може стати одним із партнерів Росії у виробництві безпілотників. В найближчі 15 днів будуть створені робочі групи, які підготують план військового співробітництва Росії і Франції.

У Росії буде розгорнуто виробництво безпілотних літальних апаратів різних типів, участь в якому братимуть зарубіжні компанії. Про це заявив міністр оборони Росії Анатолій Сердюков. За його словами, Франція може стати одним із партнерів у виробництві безпілотників. Таку пропозицію французька сторона висловила в рамках підготовлюваного плану військово-технічного співробітництва на 2011 рік.

Раніше стало відомо, що в найближчі 15 днів будуть створені робочі групи, які підготують план військового співробітництва Росії і Франції. За словами Сердюкова, якщо сторонам вдасться домовитися щодо купівлі Росією чотирьох вертольотоносців класу "Містраль", у обох сторін буде досвід військово-технічного співробітництва, який допоможе в подальшому перейти до взаємодії з іншими напрямами, включаючи безпілотники.

Наприкінці квітня 2010 генеральний директор держкорпорації "Ростехнології" Сергій Чемезов оголосив, що в Росії може бути створено спільне з Ізраїлем підприємство з виробництва БПЛА. В даний час з цього питання ведуться переговори. Вартість програми створення СП в Росії оцінюється в 300 мільйонів доларів. Ізраїльську сторону в спільному підприємстві представлятиме компанія Israel Aerospace Industries.

6 вересня 2010 прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що з Ізраїлем обговорюється можливість оснащення безпілотників російськими "приладами, космічною технікою та лазерною технікою". Про якого роду пристрої російського виробництва йде мова, прем'єр не уточнив.

У квітні 2009 року Росія та Ізраїль уклали контракт на постачання 12 безпілотників Bird-Eye 400, I-View MK150 і Searcher Mk II на загальну суму в 53 мільйони доларів. Ці апарати були передані Міністерству оборони Росії в червні 2009 року. На їх базі будуть проходити навчання фахівців в створюваному центрі застосування подібних апаратів. Пізніше було укладено другий контракт на постачання 36 ізраїльських апаратів на суму в 100 мільйонів доларів, а в квітні 2010 року Чемезов оголосив про покупку в Ізраїлі ще 15 апаратів.

Читайте також:

Україна береться за виготовлення безпілотників

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Армія США перетворить всі вертольоти на безпілотники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: