Франція і Великобританія увійдуть у військовий союз

Між Францією і Великобританією підпишуть нову угоду щодо співпраці у військовій сфері. За нею країни зупиняться лише за крок від злиття своїх армій.

На саміті в Лондоні 2 листопада президент Франції Ніколя Саркозі і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосять про нову угоду щодо співпраці у військовій сфері.

За умовами угоди Франція і Великобританія зупиняться лише за крок від злиття своїх армій. Цей крок дозволить країнам зменшити оборонні витрати.

Раніше в ЗМІ потрапила інформація про те, що Франція і Великобританія мають намір спільно використовувати авіаносці. Однак тепер джерела повідомили, що цим нова угода обмежуватися не буде. За умовами договору, дві країни будуть погоджувати військові дії один з одним, спільно використовувати обладнання та техніку, разом тренувати військовослужбовців і направляти їх нести службу за кордон. Співпраця торкнеться і дослідницьких проектів.

При цьому джерела в британському уряді наголосили, що Сполучене Королівство залишиться самостійною військовою силою і не буде зобов'язане питати дозволу Франції на те, щоб направити куди-небудь свої війська. Крім того, співпраця з французами не вплине на стан "особливих відносин" Великобританії і США, а також на співпрацю в рамках НАТО.

Дипломати наголошують, що французькі та британські військові вже співпрацювали в Афганістані і Боснії, а сферами уваги обох держав є деякі регіони Близького Сходу і Африки.

Очікується, що офіційно контури майбутньої угоди будуть окреслені вже 1 листопада у зверненні Девіда Кемерона до членів Палати громад. Для того, щоб підкреслити серйозність нових угод, Саркозі привезе з собою на саміт до Лондона міністрів закордонних справ, фінансів і оборони.

Читайте також:

Нафтові заводи у Франції припинили страйк проти пенсійної реформи

У Франції заарештували 12 потенційних терористів

МЗС у Франції підтвердило достовірність запису з погрозами бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: