Франція має намір встановити правила поведінки на вулиці для мусульман

Ніколя Саркозі визнавши публічно, що політика мультикультуралізму провалилася, хоче вжити конкретних заходів, що стосуються світського характеру суспільства та місця ісламу у Франції.

У Франції правляча партія у квітні організує збори з питання релігій, що стануть передвісником конкретних правил поведінки віруючих на вулицях.

Слідом за британським прем'єром Девідом Кемероном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент Франції Ніколя Саркозі визнавши публічно, що політика мультикультуралізму провалилася, хоче вжити конкретних заходів, що стосуються світського характеру суспільства та місця ісламу у Франції.

"Ми дуже дорого заплатили за недалекоглядність під час імміграції в 1980-і роки. Це була заборонена тема. Зі світським характером суспільства й ісламом складається точно така ж ситуація", - сказав президент депутатам партії UMP, яких він приймав у Єлисейському палаці. "Сьогодні існує невідповідність між інформацією, яку пропонують ЗМІ, і тим, що дійсно турбує і цікавить французів, - додав він. - Вчорашні расисти стали сьогодні популістами. Наше політичне об'єднання, а потім і парламент повинні взятися за ці питання".

Ніколя Саркозі повторив, що він прагне до створення "французького ісламу", а не до "ісламу у Франції". На питання, в які рамки поставлять іслам, президент відповів, що у Франції склалося світське суспільство, що вони вже прийняли рішення за підсумками обговорення питання щодо носіння паранджі. Тепер, як пише Le Figaro, необхідно провести обговорення з питання молитов на вулиці. На думку Саркозі, "у світському суспільстві подібне явище не повинно мати місця. Тому в 2011 році необхідно розробити ідеологічний звід законів і правил за місцем релігій".

В останні місяці очільник держави вже не раз повідомляв про посилення деяких общинних вимог і про збільшення кількості антизахідних проповідей у мечетях. Багато хто вважає, що проблеми ісламу у Франції стануть однією з основних тем під час передвиборної кампанії 2012 року.

У Єлисейському палаці підтвердили, що президент чекає "конкретних пропозицій щодо своїх питань. Ці пропозиції мають зачіпати широкий спектр суспільного життя: від школи до молитов на вулиці".

Як повідомлялося раніше, президент Франції Ніколя Саркозі визнав провальною політику мультикультуралізму, яка була спрямована на збереження і розвиток у П'ятій республіці культурних та релігійних відмінностей. В інтерв'ю телеканалу TF1 президент заявив, що французька система інтеграції виявилася неефективною.

"Відповідь очевидна: це провал. Ми не хочемо показного відправлення релігійних обрядів на французьких вулицях. Ми проти прагнення звертати інших до своєї віри на території Французької республіки. Французька національна спільнота не хоче змінювати свій спосіб життя, рівність між чоловіком і жінкою, вільне відвідування школи дівчатками. У нас світська країна, молитва нікого не бентежить, але ми не хочемо показного відправлення релігійних обрядів на вулиці", - заявив французький президент.

Читайте також:

Саркозі визнав провал політики мультикультуралізму у Франції

Німецькі війська вперше за 65 років розквартировані у Франції

Натовп невдоволених мусульман розгромив місто в Індонезії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: