Франція може скасувати Шенген через біженців

Ніколя Саркозі заявив про можливість припинення участі Франції у Шенгенській угоді через зростання напливу біженців.

Уряд Франції планує тимчасово призупинити участь у Шенгенській угоді, повідомляє L'Express з посиланням на заяву Єлисейського палацу. Рішення пов'язане з різким зростанням напливу біженців з Лівії і Тунісу.

В адміністрації Ніколя Саркозі визнали, що у своєму нинішньому вигляді угода про скасування кордонів в Європі Франції не влаштовує, оскільки зовнішні кордони країн-членів Шенгену залишаються вразливими для потоку нелегальних мігрантів. У зв'язку з цим уряд має намір вийти з угоди доти, поки ця проблема не буде вирішена.

Хвиля антиурядових виступів та масових заворушень, яка почалася в північноафриканських країнах у січні 2011 року, спровокувала різке збільшення числа біженців, які прагнуть покинути зони конфліктів. За останні місяці в Італію нелегально перебралися десятки тисяч людей.

Раніше уряд Італії прийняв рішення видавати біженцям дозволи на тимчасове перебування на своїй території. З таким дозволом мігранти можуть вільно переміщатися в межах Шенгенської угоди.

17 квітня Франція призупинила залізничне сполучення з Італією, на що Рим висловив офіційний протест. Незабаром залізничне повідомлення було відновлено, але в Парижі заявили, що будуть виявляти нелегалів, перевіряючи документи у пасажирів. Право Франції зупиняти поїзди для перевірки документів підтвердив ЄС.

Читайте також:

Між Італією і Францією розгорівся дипломатичний скандал

Італія вислала назад до Тунісу сотні іммігрантів

Каддафі попросив у ЄС п'ять мільярдів євро, щоб врятувати Європу від іммігрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: