Франція, Німеччина та Велика Британія звинуватили Іран в нападах на саудівські нафтові заводи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці напади стосуються усіх країн і збільшують ризик великого конфлікту, йдеться у заяві.

Франція, Німеччина та Велика Британія поклали відповідальність на Іран за напади на нафтопереробні заводи у Саудівській Аравії.

Про це йдеться у заяві глав цих держав, розміщеній на сайті німецького уряду. 

Лідери трьох європейських країн "найсуворіше" засудили напади на заводи і заявили про свою солідарність із Саудівською Аравією та її населенням.

"Нам зрозуміло, що Іран несе відповідальність за ці напади. Іншого правдоподібного пояснення немає. Ми підтримуємо поточне розслідування для встановлення більш детальної інформації", – йдеться у заяві.

Хоч напади і були спрямовані проти Саудівської Аравії, але вони стосуються всіх країн і збільшують ризик великого конфлікту, заявляють лідери європейської "трійки".

Франція, Німеччина та Велика Британія закликали Іран вести діалог щодо деескалації напруги на Близькому Сході і утримуватися від провокацій. Також від Тегерану вимагають скасувати свої рішення щодо скорочення своїх зобов'язань, передбачених ядерною угодою 2015 року, і повною мірою співпрацювати з МАГАТЕ.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії 14 вересня сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об'єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронов. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco - державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody's Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі - чистий прибуток Saudi Aramco склала $ 111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узятих. Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

Детальніше про те, як розвивались події через напад на саудівські заводи читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Через атаки дронів видобуток нафти в Саудівській Аравії скоротився вдвічі

Нафта на світовому ринку подорожчала на 20% - це найбільший показник з 1991 року. А сталося все через атаку дронами двох нафтових об'єктів країни. Серед них і найбільший в світі нафтопереробний завод. Полум'я пожежникам вдалося взяти під контроль.  

Через атаки дронів видобуток нафти в Саудівській Аравії скоротився вдвічі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції