Франція остаточно заборонила мусульманкам закривати обличчя

Проект закону про заборону на носіння паранджі, нікабу і чадри був внесений до парламенту президентом країни Ніколя Саркозі.

Сенат Франції 14 вересня схвалив законопроект, що забороняє жінкам носити паранджу, чадру і нікаб в публічних місцях.

Парламентарії схвалили закон переважною більшістю голосів - 246 проти одного. Раніше документ отримав схвалення нижньої палати парламенту Національної асамблеї.

Заборона набуде чинності через шість місяців, якщо не буде оскаржена у Конституційному суді Франції. На оскарження у противників законопроекту є 10 днів з моменту прийняття рішення.

Не уточнюється, чи буде заборона поширюватися на хіджаб - традиційний для мусульманських жінок головний убір, який не закриває обличчя.

Проект закону про заборону на носіння паранджі, нікабу і чадри був внесений до парламенту президентом країни Ніколя Саркозі. Він викликав протести мусульман не тільки у Франції, а й в інших країнах світу.

Зокрема із закликом до мусульманок ігнорувати заборону влади на предмети одягу, що закривають обличчя, виступив один з лідерів міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" Айман аль-Завахірі.

Чисельність мусульманського населення Франції становить понад п'ять мільйонів осіб. Всього в країні проживають близько 65 з половиною мільйонів. Раніше у Франції була введена заборона на носіння паранджі у державних школах.

Франція не буде першою країною, що прийняла подібну заборону. Наприклад, в Італії приховувати обличчя в громадському місці за допомогою паранджі або мотоциклетного шолома заборонено з 1975 року. У 2010 році в закон були внесені поправки, уточнюючі відповідальність за це порушення.

Читайте також:

Французькі мусульманки шукають альтернативу паранджі

Європейці виступили за заборону паранджі

Парламент Франції засудив носіння паранджі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: