Франція посилила карантин: у країні забороняють тканинні маски та закрили торгові центри

Франція посилила карантин: у країні забороняють тканинні маски та закрили торгові центри

Associated Press

Локдаун посилили від 1 лютого.

У Франції посилили локдаун від неділі, 1 лютого. Французи психологічно готувались до жорсткого карантину із закриттям шкіл і забороною виходити з дому без поважної причини.

Як французи поставилися до нових обмежень, розповіли у ТСН.Ранок 1 лютого. 

Саме тому заява прем’єра Жана Кастекса про додаткові обмеження стала для французів скоріше приємною несподіванкою, аніж шоком. Глава уряду сподівається, що Францію "пронесе" і пережити третю хвилю вдасться без повноцінного локдауну.

Виїхати за межі ЄС тепер можна лише з дуже поважної родинної або професійної причини, але маючи негативний тест на коронавірус. Повернутися у Францію з-за меж ЄС теж можна лише з негативним ПЛР-тестом. Крім того, на додачу з семиденною ізоляцією і повторним тестом.

Франція закрила кордони на в'їзд та виїзд, аби стримати поширення COVID-19

Франція закрила кордони на в'їзд та виїзд, аби стримати поширення COVID-19

Від вчорашнього дня у країні закрили велики торгові центри, а дозволена кількість людей у відкритих крамницях має бути не більше однієї людини на десять квадратних метрів.

Суворіше у Франції стали ставитися і до масок. Тканинні засоби захисту забороняють на більшості підприємств і не рекомендують у метро. Французи мають за власні кошти запастися простими хірургічними масками. Щодо ресторанів, барів, музеїв, кіно і спортзалів, то вони залишаються закритими ще від кінця жовтня.

Усі працівники закритих закладів мають право отримувати допомогу з безробіття, а власники - пакет підтримки від держави на оплату оренди і комунальних витрат.