Франція продовжить висилку циган

У Франції планують продовжити висилку циган і запевняють, що так вирішують проблему злочинності серед нелегальних мігрантів.

Єврокомісія серйозно стурбована діями французької влади. П'ята республіка продовжує висилку циган. Їх відправляють туди, звідки вони приїхали в Румунію і Болгарію. У Франції запевняють, що так вирішують проблему злочинності серед нелегальних мігрантів. Однак в Єврокомісії вважають, що такі дії порушують права національних меншин.

Не чекаючи чергового літака з висланими співвітчизниками з Бухареста до Парижа, вилетіли два румунських міністра. Їм дві години за зачиненими дверима, в атмосфері конструктивного діалогу і розуміння намагалися пояснити, що Францію і президента всі не так зрозуміли. Те, що відбувається з циганами, зовсім не депортація, а комфортне повернення на історичну батьківщину, літаком, з вихідною допомогою в 300 євро. А замість подяки, звинувачення в ксенофобії та порушення прав людини.

"Вважаю, що критика надмірна. Ми висилаємо людей у відповідності з директивами ЄС, які стосуються не тільки румунів, але і бельгійців, португальців, іспанців, з 2004 року. Це європейський закон", - говорить П'єр Лелуш, державний секретар з європейських справ.

Румунських міністрів мабуть заспокоїли, але ненадовго - нездорова передвиборча лихоманка триває. Опозиція впевнена, що Саркозі хвилюють не цигани, яких і до цього висилали тисячами, а власний рейтинг. Судячи з того, що в пресі активно замиготіли і його колишні суперники - Сеголен Руаль і Доменік де Вільпен - у Франції достроково стартувала передвиборча президентська компанія.

"Це дуже не по-французьки. Думаю, те, що відбувається - відповідь на дії Саркозі, який хотів приховати факти корупції і змусити французів забути про інші важливі проблеми", - обурюється Сеголен Руаял, депутат парламенту, соціалістка.

"Це не політика права, це не в інтересах Франції. Поліцейські, префекти, посли не вірять в цю політику, як і більшість міністрів уряду", - стверджує Домінік Де Вільпен, екс-прем'єр-міністр Франції.

Відповідаючи на найгострішу критику з-за кордону, французький уряд і Ніколя Саркозі намагаються не змінювати стратегію, щоразу перекладаючи відповідальність на Євросоюз. Нагадуючи, як безцільно і загадково витрачаються мільйони виділені на адаптацію румунів і болгар, скаржачись, що у боротьбі зі зростанням злочинності Франція залишилася сам на сам. Не всім ці виправдання здаються переконливими. Лікар із міста По, Анн Марі Гуве, відмовилася від ордена почесного Легоіона. Так само соромно за Францію і священику з Лілля - Артур Ерве повернув медаль за заслуги перед вітчизною і цілими днями молиться.

Читайте також:

Франція почала депортацію циганів до Румунії та Болгарії

Італія готова услід за Францією депортувати циганів

У Франції закрили понад 40 циганських таборів

ВідеоФранція продовжить висилку циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: