Франція вислала другу групу циган

З Франції до Румунії вилетів третій літак зі 130 циганами, яких депортують через нелегальне перебування у країні.

20 серпня з Парижа до Румунії вилетів третій літак з циганами. На борту знаходяться більше 130 осіб, що прямують в місто Тімішоара на заході Румунії.

Перша партія циган, депортованих до Румунії, залишила Францію напередодні. Усього французька влада сподівається вислати з країни близько 700 осіб. За заявами чиновників, депортації здійснюються на добровільній основі. Кожному дорослому, який погодився покинути країну, уряд виплачує 300 євро, ще по 100 євро виділяється на кожну дитину.

Депортовані цигани – вихідці зі східноєвропейських країн, головним чином - з Румунії і Болгарії. Як громадяни Європейського союзу вони мають право безвізового в'їзду до Франції, проте для тривалого перебування в країні їм необхідні вид на проживання або дозвіл на роботу. Всього у Франції налічується близько 15 тисяч циган-нелегалів.

Крім того, в країні проживає понад 400 тисяч циган, які мають французьке громадянство. Усталені кочові громади циган існують у Франції протягом кількох століть, і їх депортації не торкнулися.

Багато хто з висланих циган заявили, що при першій можливості постараються повернутися до Франції. Влада країни не може заборонити в'їзд для громадян Євросоюзу. Румунські цигани пояснюють своє бажання повернутися тим, що у Франції для них є робота, а жителі терпиміші по відношенню до людей їх походження.

Паралельно з висилкою людей проходить кампанія з руйнування нелегальних поселень і таборів. Всього в найближчі тижні їх планується знищити близько 300 штук.

Рішення французької влади про депортацію циган викликало засудження з боку правозахисних груп, які назвали методи президента Ніколя Саркозі "фашистськими". У той же час, згідно з даними опитувань, різні ініціативи уряду, спрямовані на боротьбу з нелегальними іммігрантами, користується підтримкою від 70 до 80 відсотків населення Франції.

Читайте також:

Франція почала депортацію циганів до Румунії та Болгарії

Цигани Європи скаржаться на нетерпимість і грубу агресію

У Франції закрили понад 40 циганських таборів

ВідеоФранція вислала другу групу циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: