Французи вийшли на демонстрації на захист циган

У Парижі пройшла демонстрація протесту проти депортації циган і нових заходів, що вживаються президентом Ніколя Саркозі для боротьби зі злочинністю.

Демонстрації у Франції
AFP
Французи вийшли на демонстрації
У Парижі проходять демонстрації проти нових урядових заходів безпеки, зокрема, проти висилки циган, які раніше прибули до країни з Румунії і Болгарії.

Присутні звинувачують президента Франції Ніколя Саркозі в неповазі до меншин і пошуку політичної вигоди.

Групи з прав людини і антирасизму, профспілки і лівонаправлені політичні партії також беруть участь в акціях протесту у Франції і інших країнах Європи.

Ці демонстрації є першим проявом суспільної незадоволеності, оскільки консерватор Саркозі, колишній міністр внутрішніх справ, оголосив про введення нових заходів в цілях боротьби із злочинністю ще в липні ц.р. До них входить висилка з країни за останні декілька тижнів близько 1000 циганів в Східну Європу.

Нагадаємо, 19 серпня Франція розпочала висилку до Румунії циган, які жили на території країни нелегально. Усього французька влада планує депортувати близько 700 циган. Ті з них, хто погодився залишити Францію добровільно, отримають компенсацію в 300 євро.

Висилка супроводжується руйнуванням нелегальних поселень, в яких мешкали цигани. На цей час закрито понад 50 таких поселень, протягом наступних місяців планується зруйнувати ще близько 250.

Читайте також:

ООН засудила висилку циган із Франції

Франція вислала другу групу циган

Франція почала депортацію циганів до Румунії та Болгарії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: