Французька поліція обшукала штаб партії Саркозі

У Франції слідчі перевіряють повідомлення про те, що скарбник партії і майбутній міністр праці Ерік Верт отримав 150 тисяч євро від багатющої жінки Франції Ліліан Бетанкур.

Поліція Франції провела обшук у штаб-квартирі партії президента Ніколя Саркозі "Союз за народний рух" (UMP). Про це повідомив генеральний секретар партії Ксав'є Бертрана (Xavier Bertrand).

Обшук був проведений напередодні, 8 вересня, у зв'язку з повідомленнями про нелегальне фінансування партії в ході президентської кампанії в 2007 році. Зокрема, слідчі перевіряють повідомлення про те, що скарбник партії і майбутній міністр праці Ерік Верт отримав 150 тисяч євро від багатющої жінки Франції Ліліан Бетанкур.

Слідчих особливо цікавили відносини Еріка Верта з фінансовим консультантом Бетанкур Патрісом де Местром (Patrice de Maistre). Імовірно, гроші з рахунків мільярдерки Верту передав саме він. Наприкінці серпня у французькій пресі з'явилися повідомлення, що Верт надав фінансистові протекцію при отриманні вищої нагороди Франції - ордена Почесного легіону. Незабаром міністр зізнався, що писав майбутньому президентові лист, в якому рекомендував нагородити де Местра.

Слідчі припускають, що натомість де Местр міг надати ряд послуг партії або особисто Еріку Верту. Зокрема, мова йде про передачу грошей на потреби передвиборної кампанії або про прийом на роботу дружини міністра праці, Флоранс Верт (Flofence Woerth).

Влітку Патріс де Местр був затриманий владою в зв'язку з ще однією справою, в якій фігурує Ліліан Бетанкур. За версією слідства, фінансист міг бути причетний до спроб мільярдерки ухилитися від сплати податків. У цій же справі проходив і Ерік Верт, проте згодом підозри з нього були зняті. У липні Верт у зв'язку зі скандалом був змушений залишити посаду скарбника UMP.

Читайте також:

Французька поліція допитала найбагатшу жінку Європи

У Франції оприлюднили черговий компромат на міністра

Журналістів звинуватили у перекручуванні інформації про підкуп Саркозі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: