Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Активісти екологічних рухів не пускають з Франції до Німеччини потяг з ядерними відходами - вони стверджують, що цей склад "удвічі радіоактивніший за Чорнобиль".

На південному сході Франції учасники екологічних рухів заблокували потяг, що прямував до Німеччини зі 123 тоннами ядерних відходів. Деякі активісти прикували себе до поїзда.

Ядерне паливо, яке віз потяг, раніше використовувалося у ФРН для вироблення електрики. У Франції відходи були перероблені на заводі компанії Areva, після чого мали бути повернуті. Склад, який захисники природи охрестили найбільш радіоактивним в історії, прямував з Валона (Нормандія) до німецького Горлебена, куди мав прибути в суботу, 6 листопада. У складі 14 вагонів: 11 з відходами та 3 з поліцейськими.

Однак екологи перегородили йому шлях у місті Кан. Вони стверджують, що цей потяг "удвічі радіоактивніший за Чорнобиль".

Активісти розгорнули банер з написом "Опір без кордонів" і заявили, що поїзд є загрозою для життя у випадку надзвичайної ситуації, а також представляє довгострокову небезпеку для здоров'я. На думку екологів, сховище для відходів у Горлебені не забезпечить належної безпеки. Вони вимагають, щоб відходи були переправлені до більш надійного місця.

Представник Areva Крістоф Неньо раніше відкинув звинувачення з боку екологічних організацій. Зокрема, він виключив можливість витоку відпрацьованого палива, назвавши поїзд "фортецею на колесах". "Контейнери вистоять, навіть якщо в них на повній швидкості вріжеться інший потяг", - сказав Неньо.

Читайте також:

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

Німеччина сплатила 425 тис. євро компенсації за "чорнобильських" кабанів

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: