Французькі рибальські судна після масштабного протесту зняли блокаду з острова Джерсі

Французькі рибальські судна після масштабного протесту зняли блокаду з острова Джерсі

Ілюстрація / Associated Press

Скандал між Францією та Британією розгорівся після того, як уряд Джерсі заявив про нові правила риболовлі.

Французькі риболовецькі судна відпливають з острова Джерсі після протесту, який вони влаштували проти прав на рибну ловлю після Brexit, виходу Британії з Євросоюзу. У відповідь на видавання островом ліцензій на вилов риби французьким суднам за новою системою, Франція погрожує вимкнути електрику на Джерсі.

Про це пише Metro.

Так, після того, як Британія вийшла з Євросоюзу, острів Джерсі, який розташований між двома країнами, вирішив змінити правила вилову риби у своїх водах. Відповідно, і правила видавання ліцензій французьким рибалкам. Останні ситуацією не вдоволені і заявляють, що їхні права несправедливо обмежені.

Попри те, що судна повернулися у свої води, президент Асоціації рибалок Джерсі попередив, що французькі човни не відмовляються від своїх вимог. Загалом в акції взяли участь понад 50 суден, частина з яких заблокували порт столиці острова - міста Сент-Гелієр.

"Париж також пригрозив відключити електрику на острів, який отримує 95% електроенергії з Франції через три підводних кабелі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що раніше французький флот пригрозив заблокувати головний порт острова, що призвело до протистояння з двома кораблями Королівського флоту. Адже у відповідь Лондон висловив підтримку Джерсі і надіслав туди два військові кораблі, аби стежити за ситуацією. Пізніше Франція направила два поліцейських патрульних катери через зростання напруженості.

Слід зауважити, що скандал розгорівся після того, як уряд Джерсі заявили, що французькі риболовецькі судна повинні будуть отримати ліцензію на ловлю риби у водах острова відповідно до умов торговельної угоди Великобританії з ЄС після Brexit, яке набуло чинності минулого тижня. Зокрема, нові правила вимагають від французьких човнів показати, що вони вже мали історію риболовлі у водах Джерсі. 

Це викликало обурення французьких рибальських товариств, які скаржилися на те, що судам, які працювали там роками, раптово обмежили доступ до рибних промислів. Французька влада заявила, що нові заходи для риболовлі не були повідомлені ЄС, що робить їх мовляв недійсними.

Як повідомлялося, в останні тижні Париж та Лондон дедалі частіше конфліктують через риболовлю, оскільки французькі рибалки заявляють, що їм забороняють працювати в британських водах через труднощі з отриманням ліцензій.

Як відомо, Велика Британія за годину до Нового року офіційно вийшла зі складу Євросоюзу після 47 років членства. Такий крок уже давно охрестили "розлученням", проте подальші стосунки між ними все частіше називають дружніми. Прем'єр країни Борис Джонсон заявив, що тепер Британія має "свободу в наших руках" і можливість робити речі "по-іншому і краще", тепер довгий процес Brexit закінчився.

Новини світу: чому Британія спрямовує до острова Джерсі військові кораблі

Новини світу: чому Британія спрямовує до острова Джерсі військові кораблі