Французи знайшли шпигунський центр  у російському храмі в Парижі

У Франції вважають, що на ділянці біля Ейфелевої вежі, яку придбала Росія, буде побудовано шпигунський центр під виглядом храму.

Французькі спецслужби вважають, що православний храм, який буде побудований в центрі Парижа, Росія використовує для шпигунства.

Ці побоювання пов'язані з тим, що придбанням ділянки під храм займався Володимир Кожин, який, за даними французів, є колишнім агентом КДБ.

У біографії Кожина немає згадок про його службу в КДБ. За неофіційною інформацією, ще в 1990-х йому було присвоєно звання генерал-майора ФСБ. Сам він цю інформацію не підтверджує. Тільки одного разу в інтерв'ю керівник справами президента зізнався, що готовий був піти працювати в КДБ, проте його не пустила партія.

"Усе розвивалося за стандартною схемою, - розповів Кожин .- На останньому курсі електротехнічного інституту мені, як свого часу і Володимиру Путіну, запропонували роботу в КДБ. Я погодився, і процес, що називається, пішов. Всі наближалося до логічного кінця, але втрутилась всесильна Компартія, яка надіслала мене після закінчення вузу не в КДБ, а в Петроградський райком комсомолу. Більше розмов про перехід в органи не виникало".

Занепокоєння французької розвідки посилюються тим фактом, що раніше вона зіткнулася з різким підвищенням активності російських шпигунів. Ця активність почала зростати з моменту обрання Ніколя Саркозі главою держави в 2007 році і досягла показників, порівнянних з серединою 1980-х років.

Москва придбала ділянку під будівництво храму, що знаходиться в самому центрі французької столиці, в кількох кварталах від Ейфелевої вежі - і на сусідній вулиці з набережною Орсе, на якій розташована штаб-квартира Міністерства закордонних справ Франції і Центрального управління внутрішньої розвідки Франції (DCRI).

Крім того, в цьому районі проживає низка високопоставлених чиновників Франції, в тому числі дипломатичний радник Єлисейського палацу Жан-Давид Левіт, якого вважають більш впливовим в порівнянні з міністром закордонних справ, а також ще як мінімум 15 співробітників адміністрації президента Ніколя Саркозі.

Про будівництво в Парижі російського храму було оголошено в лютому 2010 року, коли Росія виграла тендер на придбання земельної ділянки площею більше 4 тис. кв. м (Daily Telegraph називає цифру 8,4 тис. кв. м).

На неї також претендували Саудівська Аравія і Канада. Однак вони запропонували меншу ціну, і Міністерство економіки Франції віддало перевагу Росії. В Управлінні справами президента вартість купленої землі так і не розкрили. За приблизною оцінкою, ціна ділянки становила не менше 50 млн євро (британські журналісти наводять цифру 70 млн євро).

Читайте також:

Львівський ректор заявив, що СБУ намагалася його завербувати

Іноземні шпигуни вербували українців, погрожуючи заразити СНІДом

ФСБ звинуватила українські спецслужби в активному вербуванні росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: