Французькі залізничники оголосили безстроковий страйк

Через протести проти пенсійної реформи у Франції обіцяють зупинити увесь транспорт, а не лише потяги.

6 жовтня, чотири найбільші профспілки (CGT, Unsa, Sud-Rail і CFDT), в які входять працівники Національної компанії французьких залізниць (SNCF) домовилися з 12 жовтня оголосити безстроковий страйк.

Залізничники протестуватимуть проти пенсійної реформи, яка передбачає підвищення пенсійного віку. "На цьому етапі у нас немає іншого виходу, як діяти радикально", - сказав представник CFDT Бруно Дюшемін.

Зазначимо, що заяву про проведення безстрокового страйку вже передано до дирекції SNCF. Очікується, що страйк підтримає і паризька транспортна мережа (RATP). У такому випадку акція протесту серйозно ускладнить пересування людей не тільки в міжміському потязі, а й у паризькому метро.

Нагадаємо, з початку вересня у Франції відбулося вже три загальнонаціональні страйки, в яких брали участь по кілька мільйонів осіб. 23 вересня повідомлялося, що через акції протесту у Франції не ходить кожен другий високошвидкісний потяг TGV. Метро в Парижі працювало на три чверті своїх можливостей, приміські потяги RER також ходили із затримкою.

Між тим, влада не має наміру відмовлятися від пенсійної реформи. Нижня палата французького парламенту вже схвалила запропонований урядом проект, що передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років.

Президент Ніколя Саркозі заявив, що пенсійний вік у Франції так чи інакше буде підвищений до 62 років, проте уряд готовий піти на певні поступки в інших питаннях. Зокрема, будуть створені більш вигідні умови для тих, хто почав працювати до 18 років. Також може бути знижена з 20% до 10% планка недієздатності, необхідна для виходу на пенсію в 60 років працівникам з важкими умовами праці.

Читайте також:

У Франції відбулися великі акції протесту проти пенсійної реформи

Франція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

Франція страйкує проти пенсійної реформи

Саміт ЄС закінчився конфліктом Баррозу і Саркозі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: