Франко помер через лікаря?

Висунута нова версія смерті іспанського диктатора Франсиско Франко - через лікарську помилку.

Каудільо Франсиско Франко фактично став жертвою лікарської помилки. Цю нову версію смерті іспанського диктатора, яка сталася 20 листопада 1975 року, висунув свідок останніх днів життя Франко, хірург Хуан Абарка. 

У Мадриді видана його автобіографія під назвою "П'ять літрів крові". Абарка відстоює версію, яка раніше не висувалася ні в одній з відомих біографій Франка. За твердженням автора книги, відповідальність за смерть диктатора лежить на хірургу Мануеле Ідальго, який оперував Каудільо. 

Останньому був поставлений діагноз "гостре запалення слизистої оболонки шлунку, що супроводжується кровотечею". Ідальго ухвалив рішення видалити частину - майже третина - шлунку, що з сучасної точки зору виглядає "повною резекцією". За часів Франка рівень смертності в результаті виразки дванадцятипалої кишки був трохи вищий 3%. При цьому у самого диктатора шанси вижити з подібним захворюванням були вищі середньостатистичних, вважає Хуан Абарка. 

Він асистував при операції, яка була проведена в мадридському госпіталі після екстренного хірургічного втручання в палаці Ель-Пардо. Коли у Франка зафіксували внутрішню кровотечу, його особистий лікар Вісенте Посуело звернувся за порадою до свого колеги Мануелю Ідальго. 

Останній прийшов до висновку про необхідність термінового хірургічного втручання. Операцію провели в не пристосованому для цього приміщенні палацу Ель-Пардо. 

Ця обставина викликала сумніви інших лікарів, які визнали доцільним провести повторну операцію в госпіталі Ла-Пас. Туди Франко був пізніше доставлений, але врятувати йому життя хірурги виявилися безсилі. 

17 березня 2006 року в Мадриді був прибраний останній в іспанській столиці пам'ятник диктаторові Франциско Франку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: