Франція закликала Грузію і Південну Осетію заспокоїтись

Франція знову зазначає, що прихильна до "дотримання незалежності, територіальної цілісності і суверенітету Грузії у рамках визнаних на міжнародному рівні кордонів".

Франція, яка виступила рік тому посередником у врегулюванні військового конфлікту між Грузією та Росією, закликала усі сторони утриматися від провокацій в регіоні.

"Ми стурбовані виникненням напружених настроїв у Грузії протягом останніх днів і закликаємо сторони утриматися від будь-яких провокацій, які можуть призвести до нового витку насильства. Ми нагадуємо, що всім сторонам необхідно дотримуватися угод від 12 серпня і 8 вересня 2008 року", - йдеться у повідомленні, поширеному у понеділок, 3 серпня, в Парижі.

МЗС Франції зазначає, що місія спостерігачів ЄС у Грузії "сприяє зняттю напруженості" і "повинна отримати доступ, як це передбачається по мандату, до зон, контрольованих владою "де факто".

"У цих умовах ми також закликаємо усі сторони до діалогу в рамках механізму з попередження та врегулювання інцидентів, виробленого у процесі Женевських дискусій", - йдеться у документі.

Крім того, Франція знову зазначає, що прихильна до "дотримання незалежності, територіальної цілісності і суверенітету Грузії у рамках визнаних на міжнародному рівні кордонів".

Нагадаємо, 1 серпня Південна Осетія заявила про черговий мінометний обстріл свого поста з території Грузії.

У зв'язку із цим Міноборони РФ висловило занепокоєння загостренням ситуації навколо Південної Осетії і заявило про готовність застосувати силу для забезпечення безпеки мешканців республіки і російських військовослужбовців, дислокованих у регіоні.

Офіційний Тбілісі інформацію про обстріли спростував. Крім того, міністерство закордонних справ Грузії висловило занепокоєння і засудило заяви Міністерства оборони РФ, назвавши його "неприкритою загрозою".

Читайте також:

На річницю війни з Грузією російські військові проведуть навчання в Осетії

Грузія звинуватила Росію в захопленні своєї території

Саакашвілі обіцяє не розпочинати нову війну

Грузія спростовує інформацію про обстріл Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: