Франція хоче повернути останки Наполеона III

Французький уряд звернеться сьогодні до британської влади з проханням передати прах Луї Наполеона.

Останній імператор і перший президент Франції закінчив свої дні в Англії у 1873 році і був похований в абатстві святого Михайла в графстві Хемпшир.

За інформацією газети The Telegraph, настоятель монастиря чинитиме опір репатріації останків. Про намір повернути останки Луї Наполеона і його дружини публічно заявив Крістіан Естрозі, держсекретар Франції із заморських територій. Він прибуде в абатство святого Михайла, де проведе десять хвилин в "шанобливому мовчанні" біля труни Луї Наполеона.

Настоятель Катберт Броган вважає, що "десяти хвилин після 120-річного мовчання" буде недостатньо. "Їх не цікавлять останки", - у переконаний священнослужитель.

Французька сторона хоче перезахоронити Луї Наполеона, племінника Наполеона Бонапарта, в Будинку Інвалідів.

Луї Наполеон (1808-1873) був обраний президентом Французької республіки в 1848 році, а в 1851-му зробив державний переворот, розпустив національні збори і видав нову конституцію, яка дозволила йому в 1852 році провести плебісцит. Його результатом стало відновлення монархії, а імператором був проголошений Луї Наполеон - Наполеон III.

Під час франко-пруської війни 1870 року імператор здався ворогові під Седаном. У 1871 році, вже позбавлений влади, він відправився в заслання до Великобританії, де і помер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: