Франція передала Іспанії терористку "Ольгу"

Франція видала сьогодні Іспанії члена сепаратистського угрупування ЕТА Айноу Мухіка Гоньі на прізвисько "Ольга".

Франція передала Іспанії терористку
У 2006 року терористка була засуджена французьким судом до десяти років ув'язнення. (Фото: policia.es)
Франція видала сьогодні Іспанії члена сепаратистського угрупування ЕТА Айноу Мухіка Гоньі на прізвисько "Ольга", яка вважається особливо небезпечною баскською терористкою. Про це повідомили в Національній судовій палаті Іспанії.

"Ольга", цивільна дружина колишнього керівника військового крила ЕТА Хуана Антоніо Оларра Гуріді, яка була в 90-і роки членом загону "Мадрид", у складі якого скоїла багато кривавих злочинів", - сказав представник палати. Крім того, за його словами, "Мухіка Гоньі з кінця 90-х років і аж до свого арешту в 2002 році у Франції, де вона ховалася від іспанського правосуддя, була другою людиною в терористичному угрупуванні: єдиною жінкою, якій вдалося зайняти керівний пост в структурі ЕТА".

У лютому 2006 року терористка була засуджена французьким судом до десяти років ув'язнення за "членство в організації зловмисників, метою яких була терористичну діяльність".

"В Іспанії на цю жінку заведено декілька справ, що стосуються її значення в команді "Мадрид", тому французька влада видала її Національній судовій палаті Іспанії на шість місяців, після чого вона повинна буде повернутися до Франції для тюремного ув'язнення", - відзначив представник іспанського суду.

Він розповів, що "Ольга", за даними слідства, брала участь в замаху на колишнього іспанського прем'єра Хосе Марія Аснара в 1995 році, в результаті якого одна людина загинула і 15, зокрема, Аснар, отримали поранення.

"Вона також брала участь в організації вибуху в 1995 році на вулиці Кармен в Мадриді, в результаті якого загинув поліцейський, і вибуху в тому ж році автобуса з цивільними службовцями Штабу військово-морського флоту Іспанії, коли загинули шість чоловік", - сказав представник НСПІ.

"Ольга" також звинувачується в підготовці терактів проти колишнього голови Конституційного суду Іспанії Франсіско Томаса-і-Валіенте, вбитого в 1996 році, підполковника Хесуса Куеста та судді Рафаеля Мартінеса в 1997 році. Разом з нею Іспанії тимчасово передана і інша терористка, що відбуває покарання у Франції, - Лечурі Гальястегі Содупе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: