Франція поступово долає транспортну кризу

Франція почала виходити з кризи, спричиненої страйками транспортників у країні.

Франція стала на шлях виходу з транспортної кризи завдяки успішним переговорам між профспілковими організаціями, керівництвом транспортних компаній і урядом, організованим напередодні, на дев'ятий день страйку транспортників.

Про це повідомляють основні французькі видання.
 
"Вихід із кризи, здається, намічено на четвер, наступний день після початку переговорів із компаніями SNCF (Французькі залізниці) та RATP (Управління транспорту Парижа)", - пише газета Monde. 

Газета Liberation відзначає переломний момент страйку.
"Звичайно, з погляду пасажирів, це ще зовсім не кінець випробування. Проте можна говорити про переломний момент, що відбувся вчора за столом переговорів. Навіть якщо на даний момент і не вдалося вирішити ситуацію - ніхто цього і не чекав - намітився значний прорив", - відзначає видання. 

В той же час експертам важко назвати точну дату закінчення страйку. Видання не виключають, що соціальна криза продовжиться як мінімум до 26 листопада - наступного раунду переговорів із профспілками, які завершаться 18 грудня. 

Проте вже зараз можна говорити про те, що в акціях протесту бере участь все менше профспілкових організацій, а страйк підтримує, в основному, "радикальна, маргінальна меншина", відзначає Monde. 

У четвер активність старйків залізничників у Франції значно знизилася: з депо вийдуть 580 із 750 швидкісних потягів і 25% звичайних потягів. 

Проте транспортна система Парижа, як і раніше, працює з великими ускладненнями: лише на семи гілках метро потяг приходить кожні 5-15 хвилин, тоді як на восьми інших лініях інтервали між потягами становлять від 20 до 50 хвилин. Зате на більшість станцій можна ввійти безкоштовно, чим охоче користуються як парижани, так і туристи. 

Рух автобусів і трамваїв забезпечений вже на 60%, і стали, хоча й рідко, ходити приміські потяги. 

На дорогах міста і на під'їздах до нього утворилися багатокілометрові пробки, а найнадійнішим способом дістатися до роботи залишається велосипед. Дуже важко знайти в місті вільне таксі. 

Страйк працівників транспорту почався у Франції 13 листопада. Він був викликаний наміром французького уряду відмінити так звані спеціальні пенсійні режими - особливі умови виходу на пенсію для працівників великих державних компаній, зокрема транспортних. 

Масовий і тривалий страйк не тільки додає масу незручностей французьким громадянам, але й завдає непоправного збитку економіці Франції, відзначають фахівці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: