Франція повернулася до військових структур НАТО

Франція отримає понад 800 посад у командних структурах Альянсу. "Американська лінія" в НАТО потроху слабшає. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Парламент Франції проголосував за повернення до командних структур Північноатлантичного альянсу, які країна залишила у 1966 році за ініціативою тодішнього президента Шарля де Голля.

Де Голль хотів, щоб у країни були незалежна внутрішня та зовнішня політика, але тепер його наступник Ніколя Саркозі запропонував скасувати це рішення.

Успіх голосування депутатів Національної асамблеї – нижньої палати парламенту Франції – був передбачений, оскільки очолювана Саркозі партія "Союз за народний рух" володіє більшістю місць (317 з 577).

17 березня рішення повернутися до військової частини блоку (політичну Франція ніколи і не залишала) підтримали 329 депутатів проти 238.

Прихильники французької політики де Голля критикували в парламенті уряд і президента, але міністр оборони Ерве Морен зауважив, що політика Франції залишиться незалежною.

"Ми вважаємо, що розширення НАТО не повинне у результаті привести до ослаблення Альянсу. Відповідно, потрібно визначити ті кордони, де розширення повинне закінчуватися. Ну і, звичайно, ще одна важлива складова - відносини з Російською Федерацією. Існує величезна кількість питань, які не можуть прийматися без обговорення з нашими російськими партнерами", - заявив Морен.

Тому, зазначають аналітики, є шанс, що голос Франції в НАТО буде звучати більш голосно та відрізнятися від голосу США.

"Франція - союзник, але не васал. Ми лояльні, але ми не підкоряємося. Поводимося дружньо, але при цьому не підкоряємося. Така природа наших відносин з Америкою", - заявив на засіданні французького парламенту прем'єр-міністр країни Фрасуа Фійон.

Для офіційного завершення процедури повернення Франції у військове командування НАТО необхідно, щоб це рішення було затверджене на самміті НАТО, який відбудеться 3-4 квітня.

Читайте також:

Паризькі студенти розгромили Монмартр

США замінять ООН на НАТО

Франція та Німеччина ініціюють нову стратегію НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: