Франція пояснила зіткнення субмарин їх технічними перевагами

Екіпажі субмарин не змогли виявити один одного і таким чином запобігти інциденту, внаслідок чого зіткнулися.

Технічні можливості французькою і британською атомних підводних човнів, що зіткнулися на початку лютого в Атлантичному океані, дозволяють їм пересуватися настільки скрито, що екіпажі субмарин не змогли виявити один одного і таким чином запобігти інциденту. З такою заявою, як повідомляє Agence France-Presse, виступив міністр оборони Франції Ерве Морен.

Він, зокрема, повідомив, що виявити субмарини практично неможливо, оскільки навіть креветка, що пливе під водою, видає більший шум. Тому коли ракетоносці наблизилися один до одного, члени екіпажів не зрозуміли, що сталося насправді. Зокрема, командир французького підводного човна після зіткнення не міг передбачити, що об'єктом, через який стався інцидент, насправді була британська субмарина. Але після цього він все ж вирішив повернутися в порт Брест.

Подію за участю підводних човнів двох держав, що є членами НАТО, спровокували суперечки з приводу того, що країни Альянсу повинні краще координувати свої дії. Проте, як заявили у військовому відомстві Франції, узгодження пересування звичайних субмарин між членами НАТО вже налагоджене, а пересування атомних ракетоносців відноситься до розряду національних секретів, тому ділитися такою інформацією Париж не має наміру навіть з найближчими союзниками.

Нагадаємо, що зіткнення АПЧ серії Vanguard ВМС Великобританії і Le Triomphant ВМС Франції сталося 3 або 4 лютого, хоча відомо про нього стало трохи пізніше. Британський підводний човен відбуксирував в один з портів країни, а французький зміг повернутися в місце дислокації самостійно. Обидві субмарини отримали незначні пошкодження.

Читайте також:
У Атлантиці зіткнулися британський і французький підводні човни з ядерною зброєю
США розміщує ПРО в Європі, щоб підірвати ядерну міць Росії
КНДР не відмовиться від ядерної зброї, тому що боїться США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: