Франція приймає імміграційні поправки

Франція прийняла поправки, які посилюють імміграційне законодавство: тепер охочі об'єднати сім'ю повинні будуть здати тест ДНК.

Ніколя Саркозі (Фото: Reuters)
Ніколя Саркозі виступає за введення квот на імміграцію.
Національні збори (нижня палата парламенту) Франції прийняли поправки, які посилюють імміграційне законодавство. Відповідно до них, зокрема, ті іммігранти, які уже обжилися у Франції і охочі приєднатися до них члени їхніх сімей будуть зобов'язані здавати тест ДНК на доказ родинних зв’язків.

Поправки запропонував внести міністр імміграції Бріс Ортфе. Поправки передбачають ряд обмежень, які повинні скоротити обсяг, так званої, "сімейної" імміграції, коли до іммігранта, який влаштувався у Франції, могли приєднатися інші члени сім'ї.

Законопроект, навпаки, повинен сприяти розвитку економічної імміграції до Франції. Поправка, що вимагає від кандидатів на "возз'єднання з сім'єю" (родичами, які вже влаштувалися у Франції) пройти тест ДНК, викликала більше всього суперечок між депутатами і правозахисниками.

За задумом автора цієї поправки Т’єрі Марьяні з правлячої партії "Союз за народний рух", мова йде про "надійні і практичні заходи", які вже використовується в 12 європейських країнах з розвиненим цивільним суспільством, щоб переконатися в родинних зв'язках вихідців з деяких, зокрема, африканських, країн.

Проте члени Французької конфедерації трудящих вважають, що ухвалення поправок вимушує іммігрантів до "підпільних дій" і не сприяє приєднанню до своїх сімей законно. "Законопроект про імміграцію даремний і небезпечний, оскільки йде проти державного і міжнародного законодавства, які дають гарантії для кожної людини жити зі своєю сім'єю", - йдеться в комюніке конфедерації.

У свою чергу, верховний комісар організації "В солідарності проти бідності" Мартен Ірш відзначив, що поправки не є "сприятливими". "В даному випадку завдається шкоди етичним принципам, встановленим для всього французького населення, а ті, хто хоче жити у Франції, також є частиною цього населення. І захищати їх інтереси необхідно на такому ж рівні", - сказав він.

За словами Ортфе, уряд поставив мету - через п'ять років кількість економічних емігрантів повинна складати близько половини тих, хто приїжджає до Франції на тривалий час.

Нижня палата французького парламенту приступила до обговорення 17 поправок до законопроекту у вівторок, проте через тривалі дебати за найбільш спірними пунктами, роботу законодавців довелося перервати. Депутатам вдалося затвердити лише одну поправку, яка звільняє претендентів на французьке громадянство віком від 65 років від обов'язкового знання французької мови.

Остаточно поправки були прийняті в четвер, текст схвалили 91 член правлячої партії "Союз за народний рух", проти проголосували 45 членів партій соціалістів, комуністів і зелених.

Крім проходження тесту ДНК тепер охочі приїхати в країну проживання членів своєї сім'ї повинні будуть володіти високим рівнем знання мови (від цього звільняються тільки претенденти на французьке громадянство віком понад 65 років) і мати достатню кількість грошових коштів (1,2 мінімальної зарплати на людину).

Було прийнято ще одне нововведення, яке викликає незадоволення у суспільстві, - це введення квот на імміграцію - захід, прихильником якого є президент Франції Ніколя Саркозі. Квоти надалі встановлять в міністерстві імміграції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: