Франція спростувала нові пропозиції Ірану по ядерному паливу

У міністерстві наголосили, що єдина пропозиція була зроблена Ірану в жовтні 2009 року і позитивної відповіді на неї отримано не було.

Росія, США і Франція не направляли Ірану ніякого нової пропозиції зі збагачення урану, повідомляє міністерство закордонних справ Франції.

Таким чином, французьке зовнішньополітичне відомство спростувало слова глави Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбара Салех про те, що країні були запропоновані якісь нові умови по обміну палива після того, як Тегеран почав самостійне дозбагачення урану.

Представник французького міністерства стверджує, що єдина пропозиція з цього питання була зроблена Ірану в жовтні 2009 року і позитивної відповіді на неї отримано не було. За умовами МАГАТЕ, ядерне паливо має дозбагачуватися до 20 відсотків за межами країни, причому ця процедура повинна початися тільки після того, як низькозбагачений уран буде переданий представниками організації. Офіційний Тегеран згодний відправляти своє паливо за кордон тільки після отримання ядерного палива.

Салех зробив свою заяву в понеділок, 15 лютого. Конкретних умов нібито отриманої Тегераном пропозиції щодо дозбагачення урану він не назвав, але зауважив, що пропозиція розглядається. Також він підкреслив, що Іран припинить роботи з виробництва ядерного палива тільки в тому випадку, якщо будуть виконані всі умови Тегерана.

Іран почав дозбагачувати уран до 20 відсотків 9 лютого 2010. За твердженням президента країни Махмуда Ахмадінежада, Іран може збагачувати уран і до 80-відсоткового рівня, однак країна не буде цього робити, тому що не бачить потреб у такому виді палива. Він неодноразово підкреслював, що ядерна програма Ірану носить виключно мирний характер і не спрямована на створення ядерної зброї.

Тим часом за кілька днів до початку робіт з дозбагачення урану Ахмадінежад заявив про готовність Ірану постачати ядерне паливо за кордон, але не уточнив, на яких саме умовах.

Читайте також:

РФ, США і Франція зробили Ірану нову пропозицію по обміну урану

Річниця Ісламської революції в Ірані обернулася масовими сутичками і стріляниною

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: