Франція та Іспанія домовилися знищити піратів

Міністри оборони Франції та Іспанії підписали угоду про проведення широкомасштабної військової операції під егідою ЄС проти сомалійських піратів.

Угода була підписана сьогодні, 2 листопада.

Глава французького оборонного відомства Ерве Морен заявив, що формальна домовленість про початок операції, буде досягнута 10 листопада на зустрічі міністрів оборони країн - членів ЄС в Брюсселі.

Зустріч Морена та його іспанської колеги Карме Шакон відбулася на військовій базі в Джібуті.

Ерве Морен та Карме Шакон
AFP
Міністр оборони Іспанії Карме Шакон (жінка зліва) та міністр оборони Франції Ерве Морен домовилися жорстко протидіяти піратам
Відзначимо, що іспанські війська вже перекинуті до Африки для стеження за піратами. Патрульний літак ВМС Іспанії на цьому тижні допоміг запобігти захопленню панамського судна.

Через посилену активність піратів, низка країн світу, включаючи США і Росію, вирішила направити до берегів Сомалі військові кораблі. ООН видала дозвіл на розміщення іноземних кораблів в територіальних водах Сомалі влітку 2008 року. При цьому, як неодноразово заявляли самі моряки, у них поки немає юридичних підстав для початку активної протидії піратам.

Не дивлячись на активне патрулювання Аденської затоки військовими, пірати як і раніше нападають на судна.

За 2008 рік бандити здійснили близько 80 нападів, майже тридцять суден були захоплені. Частина кораблів згодом була відпущена за великий викуп.

Нагадаємо, захоплене 25 вересня сомалійськими піратами судно Faina, на борту якого знаходяться 17 українців, а також великий вантаж військової техніки, досі знаходиться у полоні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: