Франція та Німеччина ініціюють нову стратегію НАТО

Канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі створюють міцну "німецько-французьку вісь". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі планують виступити з ініціативами нової стратегії НАТО, яка задовольнятиме новим глобальним викликам у сфері безпеки.

Про це обидва політики заявили на прес-конференції 12 березня після засідання німецько-французької Ради міністрів в Берліні.

Своє бачення Саркозі та Меркель представлять на саміті Північноатлантичного альянсу в Страсбурзі (Франція) і Келі (Німеччина), який пройде у квітні.

"Я хочу подякувати французькому президенту та його уряду за рішення повністю повернутися у військові структури НАТО. Це було дуже мужнім рішенням", - зазначила Меркель. Вона висловила впевненість, що цей крок укріпить європейські компоненти Альянсу.

Президент Франції, зі свого боку, назвав символічним факт спільної організації Берліном і Парижем майбутнього натівського саміту і заявив, що планує і в подальшому укріплювати "німецько-французьку вісь".

"Франція хоче, щоб ця ініціатива (двох країн) сприймалася як загальноєвропейська, мета якої полягає в збільшенні ваги Європи в Атлантичному союзі", - наголосив Саркозі.

Він повідомив, що французька сторона буде рада прийняти незабаром на своїй території німецьких солдатів, і сподівається, що Німеччина має аналогічні почуття щодо французьких солдатів на своїй землі.

Як відомо, на ювілейному саміті в квітні НАТО обиратиме собі нового чільника. Ангела Меркель, Ніколя Саркозі та британський прем’єр Гордон Браун вже домовилися підтримати на посаду генсека прем’єр-міністра Данії Андерса Фога Расмуссена.

Читайте також:

НАТО відновило співпрацю з Росією

Румунські ЗМІ: НАТО прийме Україну, зробивши її столицею Львів

США та Росія "розставляють акценти" у Женеві

Новим генсеком НАТО може стати прем’єр Данії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: