Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

У Франція спалахнув скандал: ЗМІ оприлюднили урядову доповідь про те, як у 1960-х роках генерали посилали солдатів в епіцентр ядерного вибуху в одних футболках.

Ядерні випробування у Сахарі
Le Parisien
Ядерні випробування французів у Сахарі у 1960-х роках
Французькі генерали у 1960-х роках випробовували наслідки радіаційного опромінення на своїх солдатах, які проходили службу в Алжирі. Вони вивчали, як впливає ядерний вибух на людей, і чи можна в таких умовах вести бій.

Скандальну інформацію оприлюднила французька газета Le Parisien з посиланням на урядову доповідь, яка опинилася у розпорядженні видання.

Звіт має назву "Організація випробувань в Сахарі", він складається із 260 сторінок і був написаний ще у 1998 році - якраз після того, як Жак Ширак оголосив про остаточне припинення ядерних випробувань. Як пише Le Parisien, авторів доповіді декілька, проте жодних імен журналісти не розголошують.

За урядовими даними, випробування проводилися з урахуванням заходів безпеки. Проте, як випливає зі звіту, воєначальники спеціально посилали солдатів на небезпечні маневри, зокрема, 25 квітня 1961 року в Сахарі.

Однією з цілей було вивчення фізичного і психологічного ефекту дії ядерної зброї на людей. Планувалося, що таким чином будуть отримані необхідні елементи для фізичної підготовки і тренування "сучасних солдатів". Так, у випробуванні 1961 року брали участь близько 300 солдатів. Їм було наказано увійти до зони, де тільки що було проведено ядерне випробування. Вони мали встановити, чи можна в подібній зоні вести бій.

Деякі ветерани, які служили в Алжирі і Французькій Полінезії, де проводилися ядерні випробування, розповіли, що їм наказували просто лягти на землю і закрити очі під час вибухів. При цьому з одягу на них були тільки футболки і шорти.

"Мені наказали піти і зняти свідчення дозиметра поряд з точкою вибуху", - наводить видання слова колишнього військового Уїльяма Коба. Через півроку у молодої людини тіло покрилося якимись рубцями. "Лікар мені сказав: "Якщо хочеш мати майбутнє після звільнення – мовчи", - зізнався Коба.

Раніше міністерство оборони Франції визнало, що військові піддавалися дозам опромінювання, проте вони були украй малі.

Міністр оборони Ерве Морен заявив, що не знає про існування подібного звіту.

"Дози опромінення, які були отримані під час випробувань, украй малі", - повідомив він. Минулого року уряд пообіцяв грошову компенсацію жертвам ядерних випробувань, які проводилися в Сахарі з 1960 по 1966 роки, визнавши, таким чином, існування зв'язку між випробуваннями і розвитком у військовослужбовців різни хвороб, таких як рак.

Читайте також:

Скандал у Британії: свиней підривали заживо за наказом уряду

"Головною професією" майбутнього стане універсальний солдат

КНДР тестує на хворих дітях ядерну зброю

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: