Франція за незалежність Палестини

Міністр закордонних справ Франції підтримує ініціативу з надання незалежності Палестині.

Міжнародна конференція з близькосхідного врегулювання, що пройде восени цього року, - "прекрасна можливість" для створення палестинської держави, сказав міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер під час візиту до Єрусалиму.

"Якщо в листопаді буде створено палестинську державу, наперед визнану Ізраїлем, то буде вже щось. Ми стільки років прагнемо цього", - сказав міністр.

Для створення палестинської держави Палестині й Ізраїлю необхідно подолати ряд протиріч. У цьому їм допомагає світова спільнота, зусилля якої спрямовано, перш за все, на встановлення миру та стабільності в регіоні.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт і голова палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас 10 вересня підтвердили свою прихильність урегулюванню на основі принципу "двох держав для двох народів" і оголосили про формування спільних переговорних груп для усунення перешкод, що лежать на шляху до цієї мети.

На думку голови МЗС Франції, керівники Ізраїлю й Палестини домоглися явного прогресу в переговорах. "Махмуд Аббас і Ехуд Ольмерт почали працювати над дорожньою картою", - зауважив Кушнер. Він дав зрозуміти, що Франція зацікавлена в участі в цій міжнародній конференції.

"Необхідно, щоби Франція посіла в ній своє місце, принаймні, я на це сподіваюся. Я не знаю, хто запрошує, але якщо думки головних дійових осіб враховуються, я маю на увазі ізраїльтян і палестинців, то, гадаю, ми будемо в числі запрошених", - повідомив голова МЗС Франції.

Кушнер з понеділка здійснює перше турне Близьким Сходом у ранзі міністра закордонних справ Франції. Крім Ізраїлю і Палестини, він має намір відвідати Єгипет, Йорданію і Ліван.

За ініціативою американського президента Джорджа Буша, на міжнародній конференції з близькосхідного врегулювання, яка має пройти в США у середині листопаду, офіційні представники Ізраїлю, Палестини й інших країн регіону обговорять проблеми, що перешкоджають відновленню мирних переговорів і створенню палестинської держави.

Арабські країни на засіданні ради Ліги арабських держав на рівні голів МЗС наприкінці липня схвалили пропозицію Буша, але зажадали, щоб у міжнародному форумі взяли участь всі зацікавлені держави регіону, зокрема, Сирія.

Список учасників цього міжнародного форуму дотепер невідомий. Відносини між США і Сирією залишаються украй складними. Вашинґтон включив Сирію до списку країн, що підтримують тероризм, а це припускає накладення на країну жорстких економічних санкцій.

Напередодні міжнародної конференції голова ПНА Махмуд Аббас і прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт відновили зустрічі з розробки плану мирного врегулювання, так званої "дорожньої карти". Палестинська сторона виходить із принципів, закладених арабською мирною ініціативою, запропонованою нинішнім королем Саудівської Аравії Абдаллою 2002 року. Ця ініціатива передбачає відхід Ізраїлю з усіх окупованих арабських територій і повернення до кордонів 1967 року. Крім того, Ізраїль визнає суверенну палестинську державу зі столицею в Східному Єрусалимі. Ініціатива також передбачає рішення проблеми палестинських біженців на основі резолюції 194 Генеральної асамблеї ООН. За умови виконання Ізраїлем всіх цих умов арабські держави вважатимуть арабо-ізраїльський конфлікт вичерпаним і встановлять відносини з Ізраїлем.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: