Франція заплатить мільярд доларів за користування російськими ракетами

Франція замовила у Росії 14 ракет-носіїв "Союз" для запуску супутників з космодрому Куру. Перший запуск планується вже у 2010 році.

Французька сторона виділить близько мільярда доларів на програму з використання російських космічних ракет "Союз" для запуску супутників з космодрому Куру (Французька Гвіана), повідомив глава французької компанії "Аріан Еспас" Жан-Ів ле Галль.

"Ми вже замовили 14 ракет-носіїв "Союз" Російської Федерації. Близько 1 млрд доларів буде коштувати цей контракт", - сказав він у вівторок, виступаючи в Парижі на російсько-французькому бізнес-форумі. Галль уточнив, що перший запуск космічного корабля "Союз" з космодрому Куру заплановано вже на цей рік.

"У другому кварталі цього року намічений запуск ракети, а потім буде ще 17 запусків "Союзів" з "Куру". Ця цифра зростатиме з року в рік", - повідомив він. За 15 років з космодрому Куру у французькій Гвіані російською ракетою-носієм планується зробити не менш 50 запусків космічних апаратів.

Проект "Союз на Гвіанському космічному центрі" є міжнародним космічним проектом ЄКА, CNES, Arianespace і провідних російських підприємств ракетно-космічної галузі. Офіційний старт цього проекту відбувся в 2003 році підписанням першого програмних документів. В даний час проект знаходиться на завершальній стадії реалізації.

Створена кооперація російських і європейських організацій, яка не має аналогів у світовій практиці, проведено основний обсяг спільних робіт зі створення комплексу запуску "Союзу" у французькій Гвіані. Під відповідальністю російської сторони в цьому проекті знаходиться виготовлення та постачання більше 60 наземних систем, які забезпечують підготовку і запуск ракет "Союз" в Гвіанському космічному центрі, а також їх монтаж та кваліфікаційні випробування за погодженими з європейською стороною графіками.

Спочатку планувалося, що перший старт "Союзу" з Куру відбудеться наприкінці 2009 року. Однак термін запуску був перенесений на початок 2010 року, а потім на більш пізній термін. Як заявив глава компанії "Світ", яка виготовляє мобільну вежу обслуговування, Володимир Гнєздилов: "Монтаж мобільного вежі обслуговування затягується". "Перший старт ракети-носія" Союз-СТ "можливий не раніше кінця року", - сказав він.

Космодром Куру розташований на узбережжі Атлантичного океану. Завдяки близькості стартового майданчика до екватора, російська ракета-носій "Союз-СТ" зможе виводити на орбіту більш важкі супутники, ніж при старті з космодромів Байконур і Плесецьк. "Союз-СТ" - це адаптована до умов запуску з Гвіанського космічного центру ракета-носій Союз-2".

Читайте також:

Росія розмістить "Іскандери" з прицілом на Прибалтику

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Росія пообіцяла поставити Ірану ракети С-300 трохи згодом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: