Франція запропонувала Британії об'єднати ядерні флоти

Франція та Британія обговорюють можливість створення спільних сил морського стримування: це вигідно з точки зору стратегії, але в Лондоні їдею вважають політично недоцільною.

Франція запропонувала Великобританії створити спільні сили морського ядерного стримування.

Як стало відомо британській пресі, Париж хоче, щоб ядерні субмарини двох країн спільно патрулювали простір світового океану. Однак офіційний Лондон виступає проти цієї ідеї, оскільки вважає її неприйнятною з політичної точки зору – на думку британців, створення єдиного ядерного флоту завдасть шкоди безпеці Сполученого Королівства.

Досі Франції та Великобританії доводилося з метою безпеки утримувати у зануреному стані хоча би по одному підводному човну. Причому місцезнаходження субмарин невідоме іншим країнам. Однак це обходиться дуже дорого, і доцільність цього після "холодної війни" підлягає сумнівам.

За даними ЗМІ, вперше Ніколя Саркозі та Гордон Браун обговорили ідею, коли французький президент відвідав Лондон у березні 2008 року. Але у спільній декларації президенти потім просто заявили, що дві країни мають "сприяти двосторонньому діалогу з питань ядерного стримування".

Нещодавно Саркозі та Браун знову зустрілися і "обговорили низку питань щодо ядерної програми", але чи було серед них створення спільного флоту – невідомо.

Після підводних зіткнень між французькими та англійськими ядерними субмаринами в лютому минулого року, міністр оборони Франції Ерве Морен сказав, що обидві країни будуть розглядати питання координації патрулювання.

"Між Францією та Великобританією є речі, які ми можемо зробити разом ... одне з рішень стосувалося би патрульних зон", - зазначив він.

В урядах обох країн визнають, що потенційна сфера більш тісної співпраці буде вигідною як з точки зору стратегії, так і з точки зору отримання нових систем зброї.

Великобританія наразі має чотири підводні атомні човни, озброєні 16 ракетами. Франція має три озброєні субмарини, але, на відміну від Британії, також володіє літаками, здатними нести ядерні бомби.

Читайте також:

Франція заплатить мільярд доларів за користування російськими ракетами

Іран спустив на воду свій перший есмінець

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

У Атлантиці зіткнулися британський і французький підводні човни з ядерною зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: