Франція звинуватила американців в окупації Гаїті

Низка країн та гуманітарних організацій звинуватили США в анексії аеропорту Порт-о-Пренс, внаслідок чого на Гаїті не доходять життєво важливі вантажі.

Франція звинуватила США в окупації зруйнованого землетрусом Гаїті. Влада країни офіційно звернулася до ООН з проханням "прояснити" роль американців.

Глава французького МЗС Бернар Кушнер заявив, що американські війська анексували аеропорт в гаїтянській столиці Порт-о-Пренс.

За словами Кушнера, американці взяли на себе роль диспетчерів і віддають перевагу літакам ВПС США, які мають доправити на острів 13 тисяч військовослужбовців. Натомість літакам інших країн та гуманітарних організацій з вантажами життєво необхідної допомоги вони не дають дозволу на посадку і відправляють до сусідньої Домініканської Республіки.

З аналогічними докорами виступила міжнародна організація "Лікарі без кордонів". Її представники заявили, що, "завертаючи" літаки з допомогою, американці ставлять під загрозу загибелі сотні постраждалих гаїтян. В окупації Гаїті Вашингтон звинуватив і президент Венесуели Уго Чавес.

Раніше Пентагон оголосив про відправку військ на допомогу жертвам землетрусу і забезпечення безпеки в республіці, де після стихійного лиха різко загострилася криміногенна обстановка.

В цілому за безпеку в країні після удару стихії відповідає ООН, яка вже заявила про тимчасове розширення свого миротворчого контингенту на острові.

Варто зауважити, що звинувачення на адресу США прозвучали на тлі повідомлень про те, що сотні тонн допомоги ніяк не можуть дійти до постраждалих людей. Багато гаїтян у відчаї, люди все частіше проявлять агресію, влаштовують бійки за їжу, йдуть на пограбування та насилля. У тих районах, куди поки що не надійшла допомога, посилюються хвилювання.

Вертольоти військово-морських сил США скидають людям з повітря готові обіди і воду, проте цієї допомоги на всіх не вистачає. Чи не найбільшою цінністю стала зубна паста: люди мажуть нею під носом, щоб відбити трупний запах.

Два потужних землетруси на Гаїті сталися 12 січня. Жертвами катастрофи стали від 100 до 200 тисяч людей, близько трьох мільйонів - третина населення країни - так чи інакше постраждали. 70 тисяч людей вже поховані у братських могилах. Серед жертв – багато іноземців, зокрема, з США, Канади, Іспанії, Італії, Польщі, Мексики, Нідерландів, Франції, Австралії та інших країн.

Читайте також:

США відправили на Гаїті додаткові війська

На Гаїті почалися битви за їжу

Землетрус на Гаїті - найбільше стихійне лихо, з яким стикалася ООН

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: