Францією котиться хвиля страйків

Масштабні акції протесту, що об'єднують десятки тисяч людей, незадоволених діями влади, проходять практично у всіх великих містах Франції.

Масштабні акції протесту, що об'єднують десятки тисяч людей, незадоволених діями влади, проходять у вівторок практично у всіх великих містах Франції, повідомляють французькі ЗМІ.

За їхньою інформацією, наймасштабніша маніфестація проходить у південному Марселі: на вулиці, за оцінками поліції, вийшли 12 тисяч людей. Організатори акції стверджують, що протестувальників набагато більше - 60 тисяч.

Акція об'єднує не тільки противників скасування так званих спеціальних режимів виходу на пенсію, але й усіх незадоволених діями влади, безробіттям, низькими зарплатами. Деякі маніфестанти просто висловлюють свою незадоволеність президентом: "Плюс 140% для Сарко, скільки для пенсіонерів?" - скандують маніфестанти, натякаючи на недавнє рішення про збільшення зарплати французького лідера Ніколя Саркозі.

У Руані на вулиці вийшли, за різними оцінками, від 7,5 до 18 тисяч осіб. Тут соціальна база для протесту так само широка: люди, втомлені від страйку транспортників, що триває вже тиждень, вирішили пред'явити всі свої претензії владі.

"Сарко, Фійон - досить!" - таке звернення до президента та прем'єр-міністра республіки можна прочитати на транспарантах.

Схожі вимоги в маніфестантів у Греноблі й Ліоні: в обох містах на вулиці вийшли приблизно по 15 тисяч людей.

Страйк держслужбовців, що охопив усю країну, практично паралізував транспортну систему Франції в останній тиждень.

"Спеціальні пенсійні режими", що їх намагаються відстояти страйкарі, - це особливі умови пенсійних відрахувань і виходу на пенсію. Вони поширюються на працівників великих державних компаній, таких як SNCF (залізничний транспорт), RATP (міський транспорт), EDF (державна компанія електрики), GDF (державна газова компанія), а також на представників деяких інших професій: військовиків, поліціянтів, моряків, працівників французької опери, шахтарів, депутатів, представників інших галузей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: