Французам віддадуть 20 відсотків "Південного потоку"

Загальні інвестиції в проект можуть перевищити 20 мільярдів євро.

Французька компанія EdF може отримати до 20 відсотків підводної ділянки в проекті будівництва газопроводу "Південний потік", який будують італійська Eni і "Газпром". Про це повідомив Паоло Скароні, гендиректор Eni.

Раніше повідомлялося, що EdF отримає 10 відсотків у "Південному потоці" - проект вартістю 8,6 мільярда євро, покликаний забезпечити щорічну доставку до Європи до 63 мільярдів кубометрів російського газу починаючи з 2015 року.

Передбачалося, що входження EdF у проект відбудеться за рахунок зниження частки Eni, яка контролює оператора морської частини газопроводу "Південний потік" на паритетній основі з "Газпромом". Проте італійці запропонували російському концерну також віддати 5 відсотків акцій оператора проекту EdF, що дозволить Eni залишитися рівноправним партнером "Газпрому". Поки сторони не домовилися, хто саме має віддати частину своєї частки EdF.

Скароні не виключив, що до "Південного потоку" приєднаються і інші партнери. При цьому італійський топ-менеджер уточнив, що "поки що ніхто не спадає на думку". Сарконі також заявив, що загальні інвестиції в проект можуть перевищити 20 мільярдів євро.

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв засумнівався, що в "Південному потоці" має бути багато учасників, і відмовився прокоментувати суму інвестицій, названу Скароні.

Одна з найбільших електроенергетичних компаній світу EdF спочатку планувала брати участь у газопроводі Nabucco (проект, який повинен забезпечити Європу середньоазіатським газом в обхід Росії), однак акціонери проекту віддали перевагу французам німецьку RWE. Nabucco вважається головним конкурентом "Південного потоку".

"Південний потік" має пройти з Росії в Болгарію по дну Чорного моря (900 кілометрів). Потім маршрут планованої труби роздвоюється: через Грецію по дну Адріатики на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії.

Читайте також:

"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

"Газпром" схилив французів до участі у "Південному потоці"

Росія домовилася з усіма учасниками "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: