Французи підтвердили переговори щодо "Південного потоку" з РФ

Французи можуть отримати до 10 відсотків у компанії South Stream, яка управляє проектом "Південного потоку".

Гендиректор французької компанії Electricite de France (EdF) П'єр Гадонне підтвердив, що його компанія веде переговори про участь у проекті будівництва газопроводу "Південний потік". При цьому Гадонне зазначив, що не чекає на досягнення яких-небудь домовленостей найближчим часом.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що однією з основних тем на переговорах між прем'єр-міністрами Росії і Франції Володимиром Путіним і Франсуа Фійоном, що відбулися 14 вересня, стало входження EdF у проект газопроводу "Південний потік". Французи можуть отримати до 10 відсотків у компанії South Stream, яка управляє проектом "Південного потоку". Зараз вона на паритетних засадах належить "Газпрому" та італійській Eni.

Угода про співпрацю між "Газпромом" і EdF може бути підписана в рамках візиту глави "Газпрому" Олексія Міллера до Франції в кінці вересня.

"Газпром" планує добудувати "Південний потік" потужністю в 47-63 мільярдів кубометрів газу на рік до 2013 року.

EdF спочатку планувала брати участь у газопроводі Nabucco (проект, який повинен забезпечити Європу середньоазіатським газом в обхід Росії), однак акціонери проекту віддали перевагу французам німецьку RWE. Nabucco вважається головним конкурентом "Південного потоку".

У квітні Газпром заявив, що інша французька компанія - Gaz de France Suez - веде переговори про входження в проект газопроводу "Північний потік" до Європи. GDF може отримати 9 відсотків у цьому проекті.

Планується, що "Південний потік" пройде по дну Чорного моря в Болгарію, Сербію, Угорщину, Австрію, Італію та Грецію, а "Північний потік" - по дну Балтійського моря до Німеччини.

EdF - одна з найбільших електроенергетичних компаній світу. Більшу частину її електростанцій є атомними. Компанія на 84,66 відсотка належить французькому уряду.

Читайте також:

Хорватія запропонувала прокласти "Південний потік" через її територію

Газопровід "Південний потік" пройде через Туреччину

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви змінювати газові контракти

Росія радить Україні платити за газ за рахунок золотовалютних запасів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: