Французькі парламентарі вимагають заборонити паранджу

Парламентський комітет Франції рекомендував заборонити жінкам носіння традиційного мусульманського вбрання, що закриває обличчя.

У Франції парламентський комітет рекомендував заборонити у низці громадських місць носіння жінками традиційних мусульманських шат, що приховують обличчя.

Передбачається, що з'являтися в паранджі, нікабе і бурці буде заборонено в лікарнях, школах і громадському транспорті.

За даними французького міністерства внутрішніх справ, подібні шати носять всього 1900 жінок у країні.

Раніше президент Ніколя Саркозі заявив, що носіння паранджі, бурки і нікаба "принижує жінку" і "не вітається у Франції".

Опитування громадської думки показують, що більшість мешканців країни виступають за повну заборону на носіння жінками традиційних мусульманських шат, що приховують обличчя.

Незважаючи на це, представники парламентського комітету вважають, що поки варто обмежитися частковою забороною.

Згідно з їх пропозицією, жінці, що з'явилася в паранджі, бурці або нікабе у громадському закладі, повинна бути відмовлено в наданні будь-яких послуг, які ця установа надає - наприклад, у державних посібниках.

Існує кілька типів традиційних мусульманських шат, що приховують жінку з голови до ніг, включаючи обличчя.

Нікаб залишає смужку для очей, паранджа закриває обличчя сіткою, тоді як бурка - найпопулярніший варіант подібних шат серед французьких мусульманок - покриває обличчя і тіло суцільний вуаллю.

Соціалістична опозиція у Франції офіційно виступила проти ідеї заборони на носіння паранджі, бурки і нікаба.

На думку представників лівих партій, добитися дотримання такої заборони буде вкрай важко.

Тим часом голова правоцентристської партії "Союз за народний рух", до якої належить президент Саркозі, вже представив у парламенті законопроект, що взагалі забороняє носіння жінками мусульманські вбрання, котрі повністю приховують обличчя.

Представники партії заявили, що це було зроблено "з міркувань безпеки".

Нагадаємо, що в Україні почався безпрецендентний судовий процес через традиційу хустку мусульманок - хіджаб. Мешканка Бахчесарая Сусанна Ісмаїлова судиться з МВС за право сфотографуватися для паспорта в хіджабі.  У паспортному столі, де відмовили вклеювати у паспорт фотокартку Сусанни в хіджабі, послалися на наказ МВС за номером 600, згідно з яким зображення людини в паспорті в головному уборі неприпустиме. Адвокат кримчанки заявив, що позов проти МВС підтримали сотні інших мусульманок, тож він вже вважається масовим.

Читайте також:

Кримчанка судиться за право сфотографуватися для паспорта в хіджабі

В Італії правляча партія запропонувала заборонити носіння паранджі

В Данії мусульманок зобов'язали знімати паранджу в транспорті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: