Французькі студенти не здаються

Студентський страйк торкнувся майже половини французьких університетів.

Студентський страйк у Франції в четвер набирає обертів: заняття зірвані в 41 університеті з 85, тоді як зустріч міністра вищої освіти Франції Валері Пекресс зі студентськими профспілками не принесла жодних плодів.

Як повідомляють французькі ЗМІ, більше 40 університетів по всій країні в четвер беруть участь у студентських акціях протесту проти так званого закону про університетські автономії. Студенти частково або повністю блокують входи до своїх вузів, не даючи вчитися тим, хто бажає продовжувати ходити на заняття.

Вони протестують проти закону про університетські автономії, що прозвано вже на честь свого автора - "законом Пекресс", який надає вузам можливість самостійно знаходити фінансові кошти, знаходячи спонсорів серед приватних компаній. Студенти вважають, що самостійний пошук коштів університетами неминуче призведе до зловживань, а також до тиску на керівництво вузів з боку спонсорів, отже зараховувати в університети будуть не за знання, а за гроші.

Сама міністр вищої освіти Валері Пекресс спробувала в четвер виправити ситуацію, зустрівшись із представниками студентських профспілок. Проте, як відзначив президент профспілки Unef Бруно Жуйар, зустріч ця була "зовсім непереконливою", і закликав студентів продовжувати страйк.

Хвилювання у вузах тривають по всій країні вже два тижні. В університеті Нантерра події придбали особливий розмах: у понеділок поліцейські при розгоні страйкуючих були вимушені застосувати сльозоточивий газ. Це відбулося через те, що студенти розділилися на дві групи: страйкуючих, які намагалися заблокувати вхід в університетську будівлю, і штрейкбрехерів, які хотіли продовжувати заняття. Щоб не допустити зіткнень, поліція була вимушена застосувати спецзасоби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: