Французькі в’язні концтаборів подали позов проти Дем’янюка

Німецька прокуратура має в своєму розпорядженні докази, які підтверджують причетність Дем’янюка до знищення тисяч євреїв.

Група колишніх в’язнів нацистських таборів з Франції може подати судовий позов проти Івана (Джона) Дем’янюка, якого німецька прокуратура звинуватила в пособництві нацистам.

Позов у зв’язку із знищенням тисяч євреїв, депортованих з Франції, був підготовлений ще в 1993 році, розповів адвокат Серж Кларсфельд газеті Le Parisien.

Існують письмові свідчення колишнього есесівця, охоронця з Собібора Ігната Данільченка, які засвідчують, що Дем’янюк приймав участь у масовому знищенні євреїв в газових камерах. Вважають, що Дем’янюк причетний до страти 29 тисяч в’язнів.

"Це персонаж, що виконував другорядні функції. Він з тих, кого в'язні бачили, прибуваючи в табір, хто штовхав їх на фабрику смерті, в газові камери. Для в'язнів це був останній контакт з нацистським звірством. Дем’янюк – уособлення всіх охоронців", - сказав Кларсфельд.

Він вважає, що Дем’янюк поєднував в собі "примітивну особу, що зганяла свою ненависть до євреїв, і розуміння того, що він в більшій безпеці в ролі охоронця СС, ніж в радянському таборі військовополонених".

Як повідомлялося, німецька прокуратура має в своєму розпорядженні докази, що підтверджують причетність Дем’янюка до нацистських злочинів. Серед них - свідчення співробітника СС, згідно з яким він служив наглядачем в концтаборі Собібор в Польщі в 1943 році, а також численні свідчення очевидців.

Сам Дем’янюк відкидає усі звинувачення і наполягає, що потрапив в полон до німців в 1942 році і був в концтаборі в’язнем. Розгляди по його справі продовжуються майже 30 років.

Тим часом, лікарі мюнхенської в'язниці, куди Дем’янюка доставили із США, напередодні визнали його достатньо здоровим для того, щоб чекати суду під вартою. Зараз 89-річний Дем’янюк знаходиться в лазареті в’язниці Штадельхайм.

Зазначимо, що родичі підозрюваного неодноразово стверджували, що він занадто хворий, аби з'явитися перед судом.

Однак представник в'язниці заявив, що Дем’янюка помістили в палату площею 20 квадратних метрів разом з іншим ув'язненим, він знаходиться у свідомості і адекватно сприймає те, що відбувається.

Щоб визначити, чи готовий Дем’янюк постати перед судом, потрібен час, заявили в прокуратурі.

"Я не думаю, що висновок буде зроблений цього тижня", - заявив в 13 травня представник мюнхенської прокуратури Антон Вінклер.

За словами адвоката Дем’янюка Гюнтера Маулла, його підзахисному був зачитаний ордер на арешт на 21 сторінці в перекладі українською мовою. Дем’янюк при цьому не "виявив ніяких емоцій, жоден мускул не затремтів на його обличчі", проте, як вказав адвокат, він зрозумів звинувачення.

Читайте також:

Німеччина має докази причетності Дем'янюка до вбивства 29 тисяч євреїв

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

У США поліцейські застрелили студента у формі Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: